Plotki

Tanie, kolorowe iPhone’y Lite to tak naprawdę iPhone’y 5 w innej obudowie?

iPhone Lite

Od początku tego roku jesteśmy zasypywani informacjami, mówiącymi o tym, że Apple pracuje nad tańszą wersją iPhone’a. Mogliśmy już oglądać obudowę i części, zarówno na zdjęciach, jak i filmach. Wszyscy zapowiadają pojawienie się iPhone’a „Lite” w obudowie z tworzywa sztucznego tej jesieni, prawdopodobnie wraz z premierą iPhone’a 5S (chociaż mówi się, że ta może być opóźniona).

Zawsze wraz z pojawieniem się nowego modelu iPhone’a, cena poprzedniego modelu spadała (ta zasada niekoniecznie dotyczyła Polski).

Starszy model nie był jednak na ogół na tyle tani, aby pozwolił Apple dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Micah Singleton z CE: Magazine twierdzi, że tańsza wersja nie będzie nowym, niezależnym modelem iPhone’a. Według niego, będzie to iPhone 5 w obudowie z tworzywa sztucznego. Apple nigdy nie wypuszczało dwóch niezależnych modeli swojego smartphone’a równolegle, więc Micah uważa, że nie ma powodu, aby robić to tym razem.

Wyprodukowanie poprzedniego modelu w tańszej obudowie wydaje się osiągnąć zamierzony efekt – czyli stworzenie tańszej wersji smartphone’a. Jeśli „wnętrze” telefonu zostałoby takie samo jak w dotychczasowym modelu, to automatycznie niższe powinny być koszty produkcji. Nie trzeba też specjlanych testów urządzenia, bo jest to dokładnie ta sama konfiguracja sprzętowa, co najwyżej w innej oprawie.  Tłumaczyłoby to, dlaczego jedyną rzeczą, którą mogliśmy oglądać, i która wyciekała, były tylne obudowy.

Nie musi to też wykluczać wczorajeszej informacji, według której produkcja iPhone’a 5 zostanie wstrzymana na jesień.

Produkcja iPhone’a 5 tak na prawdę trwa, tylko w innej formie. iPhone 5S ma wyglądać niemal identycznie jak iPhone 5, więc taki krok może mieć też na celu pomoc w odróżnieniu starego modelu, od nowego.

Co o tym wszystkim sądzicie? Dla mnie wnioski wyciągnięte przez Micaha wydają sie być całkiem logiczne i wydaje mi się, że opisane powyżej, możliwe działania Apple, są bardziej prawdopodobne, niż to, że pojawią się dwa zupełnie nowe iPhone’y.

Zdjęcie: The DetroitBORG
To Top