Informacje i nowości

Centrum Developerów wróciło

Apple Developer

Po ponad tygodniowej przerwie technicznej, Apple Developer Center jest znów dostępne.

Apple zablokowało dostęp do portalu, gdy okazało się, że nieuprawiona osoba uzyskała dostęp do nazwisk i adresów zarejestrowanych deweloperów. Apple określiło to w swojej informacji prasowej jako włamanie intruza (czytaj) – nieco inaczej sprawę przedstawia sprawdza całego zamieszczania (czytaj) – ponadto Apple zapewniało, że dane takie jak numery kart kredytowych i hasła były zaszyfrowane i bezpieczne.

Centrum Deweloperów wygląda identycznie jak przed wyłączeniem, ale zgodnie z informacjami Apple, system został zrestrukturyzowany, oprogramowanie serwerowe zaktualizowane, a bazy danych odbudowane od podstaw, po to, aby zapobiec kolejnemu włamaniu.

Podczas gdy większość głównych usług już powróciła, Apple nadal przywracała cały portal do normy. Niektóre obszary witryny mogą być wciąż niedostępne, co można sprawdzić na stronie System Status.

Zrzut ekranu widoczny poniżej wykonałem o 7:25.

Apple Developer Center System Status

Apple rozesłało także informację do deweloperów:

Dziękujemy za cierpliwości, gdy pracowaliśmy, by nasze usługi deweloperskie były znów online. Certyfikaty, identyfikatory i profile, pliki oprogramowania, i inne części serwisu dla deweloperów są już dostępne. Jeśli chcesz sprawdzić dostępność danego serwisu, odwiedź naszą stronę statusu systemu. Jeśli Twoje członkowstwo w programie wygasło lub miało wygasnąć w trakcie przerwy, zostanie przedłużony, a Twoja aplikacja pozostanie w App Store. W przypadku jakichkolwiek problemów dotyczących konta, skontaktuj się z nami. Dziękujemy, że zostałeś z nami, gdy przywracaliśmy najważniejsze części systemu do pracy online. Będziemy nadal informować Cię o postępach.

To Top