Plotki

iPad Mini 2 z procesorem A6, ale bez Retiny

iPad mini 2 - Phil Schiller

Dzięki jednemu z deweloperów mającemu dostęp do SDK najnowszej bety [ios7], serwis 9to5mac opublikował pierwszą, konkretną informację na temat drugiej generacji iPada Mini.

W ukrytym pliku, który zawiera dane o urządzeniach obsługujących iOS 7, została umieszczona informacja o 3 nowych modelach – iPad „2,8” (kod J75), iPad „2,9” (kod J76) oraz iPad „2,10” (kod J77). Nazwy oraz kody mogą dotyczyć jednego modelu z WiFi oraz dwóch modeli 3G/WiFi, tak jak jest obecnie. Warto przypomnieć, że obecne iPady Mini mają nazwy iPad „2,5” (WiFi), iPad „2,6” (3G/WiFi) oraz iPad „2,8” (drugi model 3G/Wifi).

iPad mini 2

Z grafiki, która została zamieszczone przez redaktora 9to5mac, można odczytać kod procesora – s5l8950x. Jest to nic innego jak procesor A6, który obecnie jest w iPhone’ie 5, co oznacza duży skok jakościowy względem obecnych iPadów Mini.

Niestety, prawdopodobnie nie uświadczymy ekranu Retina w modelach drugiej generacji, ponieważ w pliku nie ma informacji o możliwości wyświetlania rozdzielczości powyżej 2 tysięcy pikseli. Można przyjąć, że model z lepszym ekranem ma kod J85, podczas gdy nowo odkryte mają oznaczenia J75, J76 i J77. W tej kwestii pozostaje jedynie czekać na świeższe informacje – rzekomo premiera iPada Mini 2 z ekranem Retina jest wyznaczona na przyszły rok

Na koniec warto dodać, że komponenty odpowiedzialne za WiFi oraz 3G będą identyczne, jak w obecnych iPadach Mini.

[source name=”9to5mac”]

To Top