Sprzęt Apple i akcesoria

Nowe akcesoria w cieniu nowych produktów

Wczoraj ujrzeliśmy dwa zupełnie nowe produkty. iPhone’a SE oraz iPada Pro 9.7″. Apple Watch z kolejnymi wariantami pasków i  dostępny od teraz w niższych cenach także miał swój czas podczas prezentacji. Przez krótki czas jej trwania, jednak nie zdążono powiedzieć wszystkiego. Dla nowego członka rodziny iPadów przygotowano całą gamę kolorowych akcesoriów. Te, które dostępne zaś były przeznaczone na już wcześniej istniejące urządzenia, doczekały się aktualizacji.

iPad Pro 9,7″

Podobnie jak w przypadku jego większego brata, możemy „opatulić go” w silikonowe etui  na tył oraz nakładkę Smart Cover na przód. Ta druga niestety nie jest kompatybilna z linia iPadów Air. Kolory w których obie części zabezpieczenia naszego urządzenia są dostępne to: biały, piaskowiec, żółty, morelowy, jasnoróżowy, nocny błękit, lawendowy, liliowy, królewski błękit, miętowy, grafitowy oraz (PRODUCT)RED. Ceny wynoszą odpowiednio 229 oraz  329 zł. Trzeba przyznać, tanio nie jest…

File 22-03-16 19 06 24

Klawiatura Smart Keyboard, którą znamy już jako jedno z ważniejszych akcesoriów dla iPada Pro, dostępna jest także na jego mniejszą wersję. Cena wynosi 699 zł.

File 22-03-16 19 08 10

Od teraz także mniejszy iPad Pro wspiera Apple Pencil. Jest to dokładnie ta sama wersja, którą znamy już od września i premiery większego wariantu tabletu. Jego cena wynosi 479 zł. Od teraz mamy również możliwość dokupienia samych końcówek do rysika, gdyby tamte uległy zniszczeniu lub po prostu zużyły się. Taka przyjemność kosztuje nas 89 zł za 4 sztuki w zestawie.

File 22-03-16 18 55 34

iPad Pro 12,9″

13-calowa odmiana iPada Pro wykorzysta także w pełni potencjał nowych akcesoriów podłączanych do portu Lightning. Mimo, że ten element jego budowy wygląda dokładnie tak samo jak w innych urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem, jest znacznie szybszy. Dzięki temu, wraz z nową przejściówką na złącze USB 3.0, a także czytnikiem kart SD możemy zgrać materiały z kamery lub aparatu znacznie szybciej. Ich ceny wynoszą  179 oraz 129 zł.

File 22-03-16 19 10 53

iPad Air 2 oraz iPad Mini

W przypadku modelu 10-calowego, Apple nie dało nam do dyspozycji żadnych nowych kolorów, a w przypadku skórzanego Smart Case nawet obniżyło ich liczę do trzech.

Najmniejszego iPada Mini, czyli 4-tej generacji możemy ochronić nakładką Smart Cover lub silikonowym etui. Są one po prostu pomniejszonymi wersjami akcesoriów dostępnych dla iPad’a Pro. Dostępne są teraz także w dodatkowych kolorach, których wcześniej nie uświadczylibyśmy w przypadku tych produktów, czyli żółtym, morelowym, jasnoróżowym, liliowym, królewskim błękicie oraz miętowym. Ceny nie uległy zmianie i wynoszą odpowiednio 179 zł za nakładkę oraz 279 zł za etui chroniące tył.

File 22-03-16 19 30 49

iPhone 6/6s i 6 Plus/6s Plus

Dostępna już od dawna oferta etui wykonanych z silikonu, przeznaczonych na te modele także została wzbogacona o nowe kolory. Są to dokładnie te same barwy, co w przypadku etui silikonowych oraz nakładek Smart Cover na iPady Mini 4 oraz iPada Pro 9,7″.

File 22-03-16 18 55 10

Model skórzany również zyskał nowe wersje i oprócz będących dotychczas w ofercie są to: miodowe, burzowa chmura oraz morskie.

File 22-03-16 19 20 26

iPhone 5/5s/SE

Wraz z wprowadzeniem nowego, mniejszego modelu iPhone’a, etui będące już w ofercie wcześniej zyskało jeden nowy kolor. Teraz jest dostępne w czerni oraz nocnym błękicie.

File 22-03-16 19 22 41

Okablowanie

Także kable Lightning doczekały się kolejnej wersji. Teraz, oprócz standardowych, dobrze nam znanych, zakończonych złączem USB jest możliwość zakupienia modelu, który z drugiej strony posiada złącze USB typu C. Dzięki niemu, możemy w wygodny sposób podpiąć nasze urządzenie do nowego MacBooka bez zbędnych przejściówek.

Kabel ten pozwoli także wykorzystać funkcję szybkiego ładowania zarezerwowaną dla 13-calowego iPada Pro. Możemy bowiem bez problemu podłączyć go do zasilacza Apple o mocy 45W, który posiada port USB typu C. Z tej ładowarki dotychczas korzystał tylko MacBook 12″.

Jest on dostępny w dwóch wariantach długości. Jeden metr bądź dwa metry. Kable kosztują 50 zł więcej niż standardowe przewody.

File 22-03-16 19 25 16

Jak widać, Apple postarało się tym razem jeżeli chodzi o akcesoria do nowych produktów. Krótko mówiąc, jest ich teraz do wyboru, do koloru.

Komentarze
To Top