Naszymi oczami

[Dzień 2] Tydzień z iPadem zamiast komputera – Zaczęły się schody

iPad

Już zaczynając ten „test” wiedziałem, że bez komputera ciężko będzie się obejść.

Z zamiłowania jestem fotografem i o ile zgranie zdjęć z aparatu nie sprawia mi problemu, dzięki zakupionej przejściówce USB/SD do iPada, to wyzwaniem jest już ich późniejsza obróbka.

Starałem się znaleźć odpowiednią aplikację w App Store, która oszczędziłaby mi dziś włączenia MacBooka i znalazłem Snapseed (link na dole artykułu) – darmowa i naprawdę całkiem rozbudowana na tle konkurencji, jednak nie wystarczająca dla mnie. Znajdziemy w niej od groma opcji od klasycznych po te bardziej „hipsterskie”. Ja jednak pracuję na dużych plikach, które później trafiają do druku, więc w tej sytuacji nie wyobrażam sobie nie korzystania ze „stacjonarnych” edytorów graficznych.

Niestety – muszą one poczekać na odpowiednią obróbkę w przyszłym tygodniu.

iPhone słuchawki

Kolejna rzecz to aktualizacja muzycznej playlisty w iPhone’ie. Jeśli cała nasza muzyka nie pochodzi z iTunes Store, to jest to kolejny problem, a jakakolwiek aktualizacja i ingerencja w to z poziomu tabletu nie jest możliwa. Oczywiście test trwa nadal, a komputer leży na biurku i zbiera kurz.

Podczas namiętnej eksploatacji iPada zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Bateria wbrew pozorom nie jest tak wytrzymała, jak dotychczas mi się wydawało i zdarzyło się, że już w połowie dnia musiałem sięgnąć po ładowarkę. Jeśli chcę w tym czasie pracować czy chociażby poczytać eKsiążkę, tracę przez to na mobilności, ponieważ ogranicza mnie, zdecydowanie bardziej niż w przypadku komputera, kabel.

Podsumowując dzień drugi… Przy moim zamiłowaniu do muzyki w słuchawkach i fotografii, nie wyobrażam sobie na tę chwilę, żeby tablet (już nie mówię tylko o tym z nadgryzionym Jabłkiem) pozwolił mi na całkowite porzucenie komputera i np. obróbkę zdjęć na poziomie programów dostępnych na OS X. Jednak już możliwość podpięcia telefonu do tabletu w celu zrzucenia muzyki, czy w ogóle jakichkolwiek plików byłaby zdecydowanym ułatwieniem i wydaje się być to technicznie możliwe. Znamy jednak podejście Apple do tej kwestii. Tego zdecydowanie dziś zabrakło mi w iPadzie.

Dziś punkt dla komputera, a w ogólnej klasyfikacji iPad vs. Laptop mamy remis – 1:1.

[download]

[appstore id=439438619]

[margin_border /]

Pozostałe teksty w ramach cyklu „Tydzień z iPadem zamiast komputera” znajdziesz TUTAJ.

[source type=”Zdjęcie” name=”wallchan.com” url=”http://www.wallchan.com/1504-music-iphone-earbuds-wallpaper/”]

To Top