Informacje i nowości

Zmiany wizualne w iOS 7 beta 5

iOS 7

Apple udostępniło dziś piątą betę systemu [ios7]. Powinniśmy spodziewać się po niej wzrostu wydajności, a oprócz klasycznych poprawek błędów, znalazło się w niej także kilka zmian wizualnych.

Wśród nich znajdziemy m.in.:

Ustawienia – ikony w menu zmieniły się z jednolitych, niebieskich ikon, w bardziej klasyczne kolorowe kwadraty z zaokrąglonymi rogami.

Ustawienia - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Centrum Sterowania – pojawił się przełącznik, pozwalający zablokować dostęp z poziomu aplikacji. Gdy opcja będzie włączona, do panelu będzie można nadal się dostać z poziomu ekranu głównego.

Centrum Sterowania - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Wyłączanie iPhone’a – pasek, który pojawia się, gdy chcemy wyłączyć iPhone’a został nieco przeprojektowany. Jako, że nie można wtedy zrobić zrzutu ekranu, w tym przypadku posłużymy się nagraniem video 🙂

[youtube id=”OxH2vimrgSI”]

[margin_border /]

Twitter – przeprojektowano ikonę Twittera – zamiast białego ptaka na niebieskim tle, mamy niebieskiego ptaka na białym tle.

Ikona Twittera - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Telefon – Ikony, które są wyświetlane podczas rozmowy zostały nieco zmienione – dodano okręgi, które sprawiają wrażenie, że ikony są większe.

Telefon - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Powiadomienia – baner notyfikacji można teraz rozwinąć, łapiąc palcem „belkę” i przeciągając w dół, aby zobaczyć więcej szczegółowych informacji.

Powiadomienia - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Instalacja/restart – ekran jest biały, jeśli mamy białego iPhone’a.

Reboot screen - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Odblokowywanie ekranu – zmieniono długi napis „przesuń palcem, aby odblokować”, na krótkie „odblokuj”. Czcionka jest dzięki temu nieco większa.

Odblokuj - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Wiadomości – w iOS 7 beta 4 wyświetlało się imię i pierwsza litera nazwiska nadawcy – obecnie, domyślnie jest tylko imię. Można to skonfigurować wchodząc w Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne -> Nazwa skrócona.

Nazwa skrócona - iOS 7 beta 5

[margin_border /]

Dostępność – pojawiło się kilka dodatkowych przełączników, dodających nowe ustawienia dla niepełnosprawnych.

[margin_border /]

W przypadku odkrycia kolejnych zmian, wpis będzie aktualizowany.

[source type=”Zdjęcie białego iPhone’a” name=”thechungster” url=”http://forums.macrumors.com/member.php?u=247285″]

To Top