Informacje i nowości

iOS 9 -Przygotuj się na wielkie zmiany! – Part 3

Dzisiaj nastał czas na kolejną część zmian, które możemy znaleźć w iOS 9. Jeżeli z tą serią spotykasz się pierwszy raz, zaglądnij do poprzednich części. [Part 1] [Part 2]

Apka podcastów wzorowana na nowej apce Muzyki

iOS 8.4, który zostanł wydany 30 czerwca zawiera kompletnie nowy wygląd apki Muzyka. Aplikacja m. in. posiada mini-odtwarzacz, piękny podgląd albumów z rozmazaną okładką albumu w tle. Podobnie to wygląda w przypadku aplikacji Podcastów w iOS 9. Gdy odtwarzamy podcast audio mamy również dostęp do mini odtwarzacza znajdującym się nad wyborem kart, rozmazana okładka podcastu jako tło w podglądzie odcinków, itp.

podcasty

Lepsze zarządzanie baterią

Mówiłem o tym trochę we wpisie odnośnie baterii iPada w iOS 9, lecz napiszę o tym jeszcze raz. Bateria jest teraz osobną kategorią w manu głównym ustawień. A w niej możemy dokładnie dowiedzieć się, ile czasu używaliśmy aplikację, a przez ile czasu ciągnęła prąd w tle bez naszej wiedzy.

IMG_3832

Dodatkowo na iPhonie i iPodzie Touch możemy uaktywnić funkcję Niskiego zużycia energii. Gdy ją włączymy, podzespoły iPhone’a, takie jak antena, procesor zużywają mniej energii, co przekłada się na niższą wydajność iPhone’a (na iPhonie 6 zauważalna dopiero w grach) oraz niższą prędkość przesyłania danych, jak i przez sieć komórkową, WiFi, Bluetooth, czy chociażby AirDrop. Dodatkowo w mailu wyłącza się Push oraz Fetch – mail odświeża się dopiero jak wejdziemy w apkę, wyłączany jest efekt głębi tj. tapeta wraz z ikonami się nie ruszają, tak samo jak wszelkie elementy systemu jak menu, belki itp. Wskaźnikiem działania tego trybu jest zmiana koloru wskaźnika baterii na żółto-pomarańczową. Jeżeli tej funkcji nie mamy włączonej, system zaproponuje włączenie jej gdy osiągniemy 20% baterii, a wyłączy ją automatycznie, bez naszego pytania gdy z ładowaniem dobijemy do 80%. Możemy jednak go włączyć ponownie, swipe’ując powiadomienie w lewo.

bateria zuzycie

 

Czekacie z niecierpliwością na iOS 9? Dostęp do niego możecie uzyskać już w lipcu! Więcej tutaj. Jaka nowość – waszym zdaniem, jest najlepsza? Dajcie znać w komentarzach!

To Top