Plotki

Pegatron zaangażowany w produkcję nowych iMaków?

Nowy iMac

Pegatron prawdopodobnie przejmie od Quanty nowe zamówienia na komputery iMac od Apple. Wniosek wysunął DigiTimes na podstawie informacji, według których Pegatron otrzymał plany urządzenia oraz części. Firma zaprzecza jednak wszelkim doniesieniom na ten temat.

Taiwański producent elektroniki posiada na razie zlecenie na produkcję tzw. [tag id=”iphone-lite” name=”plastikowego iPhone’a”], a w przeszłości produkował już dla amerykanów MacBooki.

Analitycy zakładają, że Pegatron może w pierwszych miesiącach produkcji iMaka współpracować z Quantą, by potem całkowicie przejąć zlecenie. Dla przypomnienia, obecny producent płaskich komputerów stacjonarnych Apple, produkuje również dwa modele MacBooków – Pro oraz Air.

Pegatron

Dla firmy z Cupertino, oraz Quanty i Pegatronu będzie to coś w rodzaju sprawdzianu – jak pamiętamy, gdy Apple zapowiedziało i w końcu wydało nowy model iMaka, to już w dniu premiery zabrakło jednostek dla klientów, co spowodowało poważne opóźnienie produkcji, co znów przekładało się na poważne wydłużenie dostawy. Miejmy tylko nadzieję, że Apple dobrze obliczy ilość sztuk potrzebną na pierwszy tydzień premiery przyszłego modelu i taka sytuacja się nie powtórzy.

[source type=”Zdjęcie” name=”Apple”]

To Top