Koncepty i wizualizacje

iPad z ekranem 12,9″

iPad Maxi 12,9"

W maju, koreański portal ETNews poinformował, że Apple planuje w 2014 roku wprowadzić do sprzedaży iPada o przekątnej ekranu 12,9″. Nie tak dawno, podobną informację opublikował The Wall Street Journal, twierdzą, że Apple pracuje nad prototypem iPada z ok. 13-calowym ekranem.

W związku z tymi plotkami, portal MacRumors zlecił CiccareseDesign stworzenia wizualizacji takiego iPada. Możemy na nich zobaczyć zestawienie iPada Maxi z obecnymi modelami tabletów Apple, oraz z MacBookiem Air 13″.

iPad Max 12,9"

Moim zdaniem tablet o takich wymiarach, to krótko mówiąc – nieporozumienie. Trudno mi sobie wyobrazić na nim jakąkolwiek pracę. Granie w gry? Też tego nie widzę. No może poza grami strategicznymi. Cena – pewnie będzie gdzieś pośrodku, pomiędzy iPadem, a MacBookiem Air, jednak czy warto aż tyle wydawać? Jeśli iPad Maxi będzie działał na systemie iOS z ograniczeniami/możliwościami, jakie znamy z bieżących wersji, to będzie to nic innego jak nieporęczny do użytkowania tablet, któremu daleko będzie do funkcjonalności, jaką możemy mieć na komputerze o takim samym ekranie i bardzo zbliżonej mobilności.

iPad Max 12,9"

To jednak tylko moje zdanie. A co Wy sądzicie o iPadzie o takich wymiarach? Widzicie dla niego jakieś zastosowanie i miejsce pomiędzy obecnymi modelami, a MacBookami Air?

[source type=”Grafiki” name=”MacRumors”]

To Top