Plotki

iPhone 5S z wypukłym przyciskiem Home zawierającym czytnik linii papilarnych

Jak wiemy, sławny i przede wszystkim wklęsły przycisk Home w iUrządzeniach od Apple, towarzyszy nam od 2007 roku, lecz zdaniem analityka z KGI Securities, Ming-Chi Kuo, może się to zmienić.

Inżynierowie z Cupertino chcą bowiem, umieścić czytnik linii papilarnych, wykorzystujący technologię firmy AuthenTec, właśnie w miejscu przycisku Home.

Powodem zmiany kształtu, jest niestety zbyt mała ilość miejsca w obecnym wyglądzie i innej możliwości jak na razie nie ma – pod przyciskiem znajduje się mikrofon, głośniki oraz złącze lightning, więc upchanie czytnika w tym miejscu mija się z celem i znacznie to utrudni produkcję iUrządzeń. Dodatkowo, przycisk Home, będzie pokryty szafirem, aby zapobiec zarysowaniom. Analityk sądzi, że umieszczenie czytnika właśnie pod przyciskiem Home, jest najlepszym i najsensowniejszym rozwiązaniem.

authentec_cross_section-800x507

Jak twierdzi Kuo, jeżeli Apple zdecyduje się na taki krok, to firma będzie miała dużą przewagę nad konkurencją, jednak na razie to tylko zwykłe przypuszczenia.

Najprawdopodobniej 10. września Apple zaprezentuje nowe mobilne urządzenia z iOS i tego dnia dowiemy się, czy to będzie rzeczywisty koniec tradycyjnego przycisku Home.

To Top