Plotki

Portal Macotakara potwierdza, że nowe iPhone’y będą nosić nazwy iPhone 5S i iPhone 5C

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C

Według informacji z japońskiego portalu Macotakara, kolejne dwa modele iPhone’a faktycznie będą nazywać się [iphone5s] i [iphone5c]. O ile w przypadku modelu „S”, nie jest to nic odkrywczego, to już nazwa tańszego modelu była okryta większą tajemnicą.

Nazwa [iphone5c] pojawiła, po opublikowania zdjęcia, które przedstawiało opakowania na nowe iPhone’y. Samo zdjęcie budziło wiele wątpliwości i wskazywało, że była to tylko graficzna podróbka, jednak jak widać, chyba znalazło się w nim trochę prawdy.

„C” w nazwie będzie oznaczać prawdopodobnie „Color”, jako że tańsze modele dostępne będą w pięciu kolorach: białym, żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. „S” to prawdopodobnie „Security” – nowy iPhone ma przecież zawierać czytnik linii papilarnych, a także zintegrowany z systemem [ios7] menadżer haseł – iCloud Keychain. Przy okazji nowej funkcji przycisku Home, Macotakara twierdzi także, że zniknie z niego znaczek oznaczający aplikacje i pewnego rodzaju zarządzanie nimi.

iPhone 5S - przycisk Home

Przy okazji swoich dzisiejszych domniemań, Macotakara przypomniała swoje wcześniejsze domysły, według których [iphone5s] dostępny ma być w nowym kolorze – złotym.

iPhone 5S - black, white, gold

 

Czy Macotakarze można zaufać w ich spekulacjach? Myślę, że możemy zaryzykować 🙂 W roku ubiegłym portal precyzyjnie wskazał, że mniejszy iPad otrzyma nazwę iPad mini, chociaż również można uznać, że nie było to nic nadzwyczaj odkrywczego – mieliśmy już przecież – dużo wcześniej – iPoda mini i Maka mini.

Jak będzie w tym roku? – przekonamy się prawdopodobnie już 10-go września (dołącz do wydarzenia na Facebooku).

[source name=”Macotakara” url=”http://www.macotakara.jp”]

To Top