Plotki

iPhone 5C bez Siri i z gorszymi komponentami niż iPhone 5

iPhone 5C

Genu Munster, analityk w Piper Jaffray, opublikował notatkę z badań dotyczących nadchodzących produktów Apple. Notatka zawiera przede wszystkim prognozy i przewidywania na temat taniego modelu iPhone’a, o potencjalnej nazwie [iphone5c].

Munster wnioskuje, że [iphone5c] w „hierarchi” smartphone’ów Apple znajdzie się w miejscu iPhone 4S. Urządzenie ma być według niego pod względem technologicznym (procesor, aparat fotograficzny, pamięć) gorsze niż iPhone 5, i oczywiście iPhone 5S. Według Munstera ten model będzie sprzedawany w cenie 300 $ w przypadku zakupu telefonu bez abonamentu.

Ponadto Munster uważa, że pewne funkcje iOS będą niedostępne w tańszym modelu iPhone’a i niekoniecznie będzie to spowodowane tylko kwestiami gorszych parametrów technicznych, a chęcią wyraźnego odróżnienia modelu tańszego od podstawowej linii iPhone’ów. Według analityka, iPhone 5C nie będzie m.in. posiadał Siri.

Czy tak faktycznie będzie, trudno powiedzieć. Jednak przez ostatni czas Apple dosyć mocno starało się promować usługę i posiada ją chociażby iPhone 4S, więc całkowita rezygnacja z niej w co prawda tańszym, jednak wciąż nowym modelu, chyba nie byłaby najlepszym posunięciem.

W przypadku [tag id=”iphone-5s” name=”iPhone’a 5S], Munster nie powiedział specjlanych nowości. Według niego nowy iPhone będzie posiadał czujnik odcisków palców, jednak jest on przekonany, że funkcja ta nie ograniczy się wyłącznie do autoryzacji użytkownika i do zastąpienia klasycznego wpisywania hasła. Munster widzi tu pierwszy krok w stronę bezpiecznych płatności wykonywanych za pomocą urządzenia, których możemy się spodziewać wraz z kolejną wersja iOS w 2014 roku.

Kolejne prognozy dotyczą nowego iPada 5. Według notatki ma on się pojawić w październiku wraz z nowym iPadem mini 2.

Munster od dłuższego już czasu był przekonany, że telewizor Apple jest tuż za rogiem. Teraz spodziewa się go jeszcze pod koniecz roku 2013. Telewizor miałby być dostępny wtedy w przedsprzedaży, a wysyłka nastąpiłaby w ciągu pierwszej połowy 2014 roku.

Podobnie sprawa ma się mieć z premierą zegarka [iwatch], którego Munster również spodziewa się w połowie przyszłego roku wraz z iPhone’em z ekranem o większej przekątnej.

To Top