Gry na iOS i OS X

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition – pierwsze, konkretne informacje

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Po paru mniej, oraz bardziej poważnych problemach, studio Beamdog szczęśliwie może kontynuować pracę nad wznowieniem drugiej części Baldur’s Gate, wraz z dodatkiem Tron Bhaala. Co więcej, podobnie jak w przypadku pierwszej części, w wydaniu znajdziemy także nową zawartość.

Pierwszą nowością są oczywiście bohaterowie, którzy w większości powrócą z Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Pierwszym z nich, jest wojownik plądrujący Wybrzeże Mieczy – Dorn Il-Khan, drugą natomiast jest Neera, ścigana przez Czerwonych Magów. Trzecia postać to Rasaad yn Bashir – mnich, który odłączył się od swoich towarzyszy, aby ścigać człowieka odpowiedzialnego za śmierć jego brata. Ostatnim bohaterem jest złodziej poszukujący potężnych artefaktów dla tajemniczego mistrza.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Drugą nowością jest dodanie ponad 30 lokacji zarówno w podstawowej przygodzie, jak i w dodatku. Do ważniejszych, można zaliczyć Gladiators of Thay – wielopoziomowe podziemie pełne bossów i pułapek.

Ulepszone zostaną funkcje sieciowe (łatwiejsze wyszukiwanie graczy) oraz pojawi się obsługa monitorów panoramicznych.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition będzie mieć swoją premierę już 15 listopada na komputerach Mac i PC, a nieco później pojawi się wersja na iOS i Android. Zapraszam do obejrzenia filmu towarzyszącemu tej zapowiedzi:

[youtube id=8bHwTDl231A]

To Top