Plotki

iPod Classic – to już koniec legendarnego urządzenia Apple?

iPod Classic to jedno z urządzeń, które nie tak łatwo wycofać ze sklepowych półek, a Apple o tym dobrze wie. Jako jedyne iUrządzenie Apple, w dobie pamięci flash, posiada dysk twardy (i to nie mały – aż 160 GB w obecnej generacji). Według mnie to jest najlepszy, przenośny odtwarzacz muzyki i chętnie na miejscu Apple nadal bym go sprzedawał. Innego zdania jest serwis Wired. Redaktorzy stwierdzili, że w czasie gdy amerykańska firma próbuje się usamodzielnić od twórczości Jobsa (głównie poprzez zmianę designu urządzeń), to iPoda Classic czeka niestety rychły koniec – powodem tej decyzji miała by być słaba sprzedaż produktu w ostatnich kilku latach. Tego samego zdania, jest serwis Technica.

Co ciekawe, to już jest drugi raz, gdy serwisy techniczne „przepowiadają” śmierć iPoda Classic. W 2011 roku serwis Tuaw, podał – na szczęście niesprawdzoną informację – na temat wycofania odtwarzacza ze sprzedaży.

Osobiście myślę, że to byłby bardzo zły ruch ze strony Apple. Z mojego doświadczenia wiem, że to jest bardzo dobre i przede wszystkim wytrzymałe urządzenie, które może posłużyć nie tylko jako odtwarzacz muzyki, ale również jako dysk zewnętrzny (po co targać stos pendrive’ów jak można zabrać kabel USB i iPoda Classic?).

A co Wy, Czytelnicy AppleCenter, myślicie o iPodzie Classic? Posiadacie któryś z modeli tego odtwarzacza i jesteście z niego zadowoleni? Może wolicie wersję Touch, Shuffle, Nano? A może wolicie słuchać muzyki z iPhone’a? Czy myślicie, że wycofanie go ze sprzedaży bardzo źle się odbije na Apple? A może Apple powinno wypuścić następną generację urządzenia? Piszcie w komentarzach! 🙂

To Top