Plotki

Czego możemy się spodziewać po Apple iPhone Event 10. września?

Tim Cook - Keynote - iPhone 5C, iPhone 5S, iPad 5

Do konferencji zostało już niewiele czasu. Czas więc zebrać w jedną całość informacje o tym, czego możemy się spodziewać po Apple [10092013].

Przy okazji zapraszam do śledzenia naszej relacji live z konferencji.

iPhone 5S

Złoty/Szampański iPhone 5S

[iphone5s] zdecydowanie będzie główną gwiazdą konferencji. Następca iPhone’a 5 pod względem zewnętrznego wyglądu nie będzie się wiele różnił od swojego poprzednika. Ekran i zewnętrzne wymiary pozostaną bez zmian. Główną nowością w tym modelu iPhone’a ma być przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych. Chociaż znalazły się na to potwierdzenia w nowym iOS 7 oraz w konstrukcji przycisku Home, to wciąż pojawiają się wątpliwości, czy funkcję tę faktycznie zobaczymy jeszcze w tym roku. Przeszkodą, która wpłynąć mogła na niewprowadzenie sensora do iPhone’a 5S, mogły być pewne problemy produkcyjne.

Ponadto w nowym iPhone’ie znajdziemy podwójną lampę błyskową LED oraz ulepszoną kamerę.

Poza kolorem białym i czarnym, nowy smartphone Apple prawdopodobnie pojawi się w kolorze złotym, oraz grafitowym.

[margin_border /]

iPhone 5C

iPhone 5C

Chociaż wielu fanów nie może sobie darować tego, że Apple postanowiło stworzyć tańszą i nieco gorszą wersję swojego flagowego produktu, to chyba już nikt w to nie wątpi. Doniesień, że tańszy model iPhone’a trafi do sprzedaży wraz z iPhone’em 5S było na tyle dużo, że możemy to uznać za pewne.

iPhone’y 5C będą miały obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego i będą dostępne w kilku kolorach: czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim, białym i być może czarnym. Początkowo spodziewano się, że przednie część obudowy będzie biała, niezależnie od koloru obudowy tylnej. Ostatnio zaprezentowane zdjęcia wskazują jednak, że przód (z wyjątkiem białego modelu) będzie czarny.

Pod względem komponentów i wydajności, podejrzewa się, że [iphone5c] będzie pomiędzy iPhone’em 4S, a iPhone’em 5. Jako, że ma to być model tańszy, to nie zobaczymy w nim czytnika linii papilarnych.

Bardzo możliwe, że iPhone 5C pojawi się w dwóch wersjach, o nieco innej konfiguracji sprzętowej, z których jedna dostępna będzie tylko w Chinach, a druga w pozostałych Państwach. Dodatkowo wersja przeznaczona na rynek chiński będzie dostosowana do tamtejszego standardu LTE.

[margin_border /]

iOS 7

ios 7

Nową, zupełnie odmienioną, wersją systemu iOS, przy okazji wzbudzającą mnóstwo kontrowersji, mogliśmy już oglądać w czerwcu, podczas konferencji WWDC 2013. Nowy iOS, to przede wszystkim całkowicie nowy design. O nowościach w systemie możecie więcej przeczytać tutaj.

W dni konferencji, czyli [10092013], Apple na pewno przypomni o cechach systemu, przy okazji prezentacji nowego sprzętu mobilnego. Ponadto, prawdopodobnie tego dnia, deweloperom zostanie udostępniona wersja Golden Master, czyli ostatnia wersja przed wydaniem wersji finalnej. Ta za to powinna być dostępna w kolejnych dniach – myślę, że nie później niż 20. września, czyli w dniu, kiedy do sprzedaży moją zostać wprowadzone nowe iPhone’y.

[margin_border /]

iPad 5

iPad 5 vs. iPad 4

Nie wiadomo, czy nowy model iPada zostanie zaprezentowany podczas konferencji, jest to jednak możliwe. Nowy model do sprzedaży zostałby wprowadzony prawdopodobnie pod koniec roku.

Główne doniesienia na temat iPada 5 dotyczą jego obudowy, a tym samym wyglądu zewnętrznego. Ten będzie niemal identyczny jak wygląd iPada mini. Urządzenia będą miały analogiczny wygląd, co najlepiej widać na tym filmie. Co istotne, [tag id=”ipad-5″ name=”iPad 5″] byłby cieńszy niż obecny model i miałby dokładnie taką grubość jak iPad mini, co będzie sporym osiągnięciem Apple. Do tego, w obudowie znajdą się miejsca na dwa głośniki, umiejscowione po obu stronach portu ładowarki.

iPad 5 ma pracować na procesorze A7X. Jeśli iPhone 5S będzie posiadał przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych, to myślę, że ujrzymy go także i w tym urządzeniu.

[margin_border /]

iPad mini 2 (Retina)

iPad mini 2

Pojawienie się tego modelu stoi pod jeszcze większym znakiem zapytania. Wszystko to za sprawą ekranu. Najbardziej oczekiwaną nowością jest to, że iPad mini 2 będzie posiadał ekran Retina. Dotychczas pojawiało się jednak sporo informacji, które świadczyły o tym, że Apple ma poważne problemy z produkcją i dostawą ekranów. W związku z tym zaczęto się zastanawiać, czy Apple nie zdecyduje się przypadkiem do wprowadzenie do sprzedaży najpierw wersji bez ekranu Retina, a w późniejszym czasie wersji zaktualizowanej, z ekranem Retina.

Podobnie jak iPad 5, iPad mini 2 ma pracować na procesorze A7X i pojawić się w sprzedaży pod koniec roku.

[margin_border /]

Apple TV

appleTV-640x394

O urządzeniu niewiele wiadomo i jest ono całkowicie przyćmione przez informacje dotyczące nowych iPhone’ów. Nie mniej jednak, w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby do USA dotarła partia nowych urządzeń. Druga dostawa była w drodze i miała dotrzeć jeszcze przed konferencją. Jest więc bardzo prawdopodobne, że [10092013] Apple zaprezentuje nam odświeżoną linię Apple TV.

[margin_border /]

iPody

iPod Classic

Nowe iPody również zostają przyćmione doniesieniami o nowych iPhone’ach.

Dziś natomiast pojawiły się informacje, że Apple może całkowicie zrezygnować z produkcji i sprzedaży legendarnego iPoda Classic. Być może w jego miejsce wprowadzi coś równie innowacyjnego, jak wspomniane urządzenie?

[margin_border /]

iTunes Radio

iTunes Radio - WWDC 2013

Skoro jesteśmy przy temacie muzyki, to warto przypomnieć o usłudze iTunes Radio, która także po raz pierwszy została zaprezentowana podczas konferencji WWDC 2013. [10092013] na pewno także u niej usłyszymy i być może poznamy dokładną datę premiery – dotychczas Apple wspomniało o jesieni tego roku.

iTunes Radio bazując na tym czego słuchamy, będzie starało się dobrać dla nas kolejne odtwarzane utwory. Usługa będzie dostępne za darmo z reklamami lub bez, jeśli będziemy posiadać wykupioną subskrypcję iTunes Match.

Niestety w chwili swojej premiery iTunes Radio ma być dostępne tylko na terenie USA. Obyśmy w Polsce nie musieli czekać na nie zbyt długo…

[margin_border /]

Mac Pro

Mac Pro

Odświeżonego Maka Pro mogliśmy już oglądać podczas konferencji WWDC 2013. W tym przypadku Apple zdecydowało się na sporą zmianę designu. Podsumowanie informacji z czerwcowej konferencji znajdziecie tutaj. Myślę, że [10092013] możemy usłyszeć i zobaczyć nieco więcej w kwestii tego komputera.

Zgodnie z reklamą, do sprzedaży ma on trafić jeszcze tej jesieni. Prawdopodobnie w październiku, wraz z odświeżoną linią iMaków, MacBooków Pro i systemem OS X Mavericks.

[margin_border /]

A na jaki produkt Wy czekacie najbardziej? Może coś, czego nie wymieniłem? Piszcie w komentarzach!

To Top