Informacje i nowości

[ASE2013] Nowa kamera – nowe możliwości

iPhone 5S

Na dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowano nam takie perełki jak nowy, tańszy iPhone 5C oraz wyczekiwany przez wszystkich iPhone 5S.

To właśnie o tym drugim mówiono dzisiaj najwięcej i to na nim pozwolę sobie skupić uwagę. A dokładniej na jednym istotnym jego elemencie, mianowicie ulepszonej i dokładniejszej kamerze. Do tej pory nieraz denerwowaliśmy się, gdy nagrywany przez nas obraz nie był tym, jakiego byśmy oczekiwali. Z nową kamerą, zainstalowaną w iPhone’ie 5S nie będziemy musieli się już o nic martwić. To krok milowy dla Apple, jak i jego zwolenników.

Nowa kamera składa się z pięciu elementów, znacznie lepszej osłony oraz większego (aż o 15%) aktywnego czujnika. Co za tym idzie, zwiększyła się również liczba i wielkość dostępnych pikseli. Dodatkowo, dzięki przysłonie f/2.2, kamera jest w ostatecznym rozrachunku o 33% czulsza na światło niż ta w iPhone’ie 5.

iPhone 5S - kamera

Co ciekawe, nowy system [ios7] został skonstruowany tak, aby korzystanie z kamery było jeszcze łatwiejsze, a zarazem przyjemniejsze. Od tej pory będziemy mieli do dyspozycji nowy, większy i wydajniejszy czujnik z rozszerzoną funkcją ustawiania bieli oraz znacznie większy i wygodniejszy w użytkowaniu autofocus.

Dzięki nowej kamerze, będziemy mogli robić również ostre, panoramiczne zdjęcia, na których uchwycimy każde, nawet najdrobniejsze szczegóły (prędkość: nawet do 30 klatek na sekundę). iPhone 5S sam zadba o to, aby dopasować automatycznie ekspozycję do świateł i cieni.

iPhone 5S - kamera

Podobnie będzie zarówno w przypadku filmów nagrywanych w wersji HD (1080p), jak i tych o niższej rozdzielczości (720p, ale za to z potrójnym zoomem i prędkością dochodzącą do nawet 120 klatek na sekundę w trybie slow motion).

Co istotne, nową kamerę, zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, wyposażono w podwójny LED-owy flash. iPhone będzie oceniał fotografowaną scenę i odpowiednio dobierał barbę światła lampy błyskowej, aby kolory na fotografii były jak najlepsze i najbardziej naturalne.

iPhone 5S - kamera

Robienie zdjęć stanie się odtąd po prostu frajdą! Dla lepszego efektu końcowego, iPhone’a 5S wyposażono w automatyczny stabilizator zdjęć, który zdecydowanie powinien poprawić ich jakość.

iPhone 5S - kamera

To Top