Informacje i nowości

[ASE2013] iWork i iLife za darmo, ale…

iWork & iLife - FREE

Od kiedy Apple postanowiło udostępnić za darmo iWork for iCloud, pojawiły się podejrzenia, że programy z tego pakietu, czyli Pages, Numbers i Keynote, dostępne dotychczas w cenie 8,99 €, także będą udostępnione bezpłatnie.

Poniekąd była to prawda. Jest oczywiście „ale”. Programy te owszem, będą udostępnione za darmo, ale tylko dla tych, którzy kupią nowe urządzenia z iOS. Tim Cook dodał tę subtelną informację już po tym, kiedy otrzymał oklaski za to, że programy będą dostępne za FREE.

Po włączeniu urządzenia iOS 7 zaproponuje nam od razu programy, które będziemy mogli pobrać za darmo, wzbogacając tym samym jego możliwości.

iWork & iLife - FREE

Według Cult of Mac pod pojęciem „nowe urządzenia” kryją się nowo kupione iPady, iPhone’y i iPody touch 5. generacji. Określenie jest jednak chyba nieco nieprecyzyjne. Bo czy iPhone 4S, który pozostaje w sprzedaży będzie się też tutaj kwalifikował? Dotychczas też, zakupionej na jednym urządzeniu aplikacji, mogliśmy używać także na innym urządzeniu, jeśli używaliśmy tam tego samego Apple ID. Ciekawe czy w tym przypadku Apple postanowi wprowadzić jakieś dodatkowe ograniczenia?

[margin_border /]

Update, 11.09.2013 10:40

iWork

Na stornie Apple, można znaleźć informację drobnym druczkiem, która precyzuje, że aplikacje będą darmowe dla urządzeń kompatybilnych z iOS 7, aktywowanych po 1. września 2013. Wciąż pozostaje pytanie, czy będziemy mogli ich swobodnie używać na innym, posiadanym już urządzeniu?

 

To Top