Informacje i nowości

W jaki sposób Touch ID będzie przechowywał dane o naszym odcisku palca?

iPhone 5S - Touch ID

Dzięki informacjom jakie opublikowało The Wall Street Journal, możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat sposobu przechowywania danych odczytywanych przez Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych w iPhone’ie 5S.

Wiemy już, że dane te będą przechowywane wyłącznie na urządzeniu, zaszyfrowane, w bezpiecznym miejscu wewnątrz układu A7. To co zostanie zapisane, to jednak nie obraz całego odcisku palca, a jedynie dane niezbędne do jego rozpoznania.

W praktyce oznacza to, że nawet jeśli ktoś złamie zabezpieczenia naszego urządzenia, nie będzie w stanie zrekonstruować, wyświetlić, czy w jakikolwiek sposób odtworzyć obrazu przedstawiającego nasze linie papilarne.

Dodatkowo Apple poinformowało, że wszyscy, którzy będą chcieli używać do weryfikacji Touch ID, będą musieli utworzyć pomocnicze hasło, które może się przydać chociażby w przypadku, kiedy zranimy się w palec i odczytanie z niego układu linii papilarnych będzie niemożliwe. Dodatkowo tylko hasło będzie mogło odblokować telefon w przypadku kiedy zostanie uruchomiony ponownie lub w przypadku, kiedy nie użyjemy Touch ID przez 48 godzin. Ma to na celu zabezpieczenie urządzenia przed hackerami, którzy mogą szukać metody na obejście skanera linii papilarnych.

Warto też pamiętać, że urządzenie będzie mogło zapamiętać do pięciu zaufanych odcisków, jeśli więc nie będziemy chcieli dać dostępu do iPhone’a czterem innym osobom, dobrze zapamiętać w urządzeniu odciski więcej niż jednego naszego palca.

Pozostałe informacje o Touch ID znajdziesz tutaj.

To Top