Informacje i nowości

Aktualizacja App Store, która pozwoli instalować starsze, niewspierane już wersje aplikacji

App Store

Sposób działania aplikacji App Store na iOS został dyskretnie zaktualizowany przez Apple. Obecnie, aplikacja pozwala użytkownikom starszych wersji iOS instalować i uruchamiać starsze wersje aplikacji, mimo, że aktualna wersja nie wspiera już posiadanej wersji iOS.

Widoczny screenshot został wykonany przez portal 9t05mac na iPhone’ie 5, z zainstalowanym systemem 6.0.2. Na ekranie widać komunikat, który proponuje zainstalować ostatnią zgodną wersję aplikacji WeatherBug, która obecnie wymaga do działania systemu 6.1. Jeśli się zgodzimy, zostanie pobrana ostatnia, zgodna z systemem iOS 6.0.2, wersja aplikacji.

App Store

Myślę, że jest to dobra wiadomość dla użytkowników, którzy korzystają ze starszych urządzeń, jak iPhone 3G, który dla przykładu wspiera najwyżej iOS 4.2.1, oraz iPada 1 i iPhone’a 3GS, które nie otrzymają aktualizacji do iOS 7. Teraz, na tych urządzeniach, możliwe będzie korzystanie z aplikacji, których zainstalowanie nie było wcześniej możliwe. A ilość takich aplikacji z pewnością drastycznie wzrośnie po pojawieniu się nowego iOS.

[source name=”9to5mac”]

To Top