Informacje i nowości

iOS 7 już jest!

iOS 7

Właśnie pojawiła się długo oczekiwana aktualizacja systemu mobilnego Apple – [ios7].

Co należy zrobić przed aktualizacją iOS 7

Zanim przystąpicie do aktualizacji, warto zerknąć do naszych poradników (linki poniżej) i na wszelki wypadek zrobić dwie rzeczy:

[list_style class=”list_simple” ]

[/list_style]

[margin_border /]

Jak zainstalować iOS 7

Gdy już wszystko mamy przygotowane, możemy przejść do instalacji. Aktualizację można wykonać bazpośrednio na urządzeniu, które posiada połączenie z WiFi.

W tym celu przechodzimy do Ustawień -> Ogólne -> Uaktualnienia. Gdy zostanie wykryta nowa aktualizacja postępujemy według instrukcji.

iOS - aktualizacja

Nowy system możemy także zainstalować, podłączając urządzenie do komputera z zainstalowanym programem iTunes. W tym przypadku upewnij się, że masz najnowszą wersją iTunes – 11.1. Następnie wybieramy w iTunes podłączone urządzenie i klikamy Sprawdź uaktualnienia.

iOS - aktualizacja

[margin_border /]

Aktualizacja iOS 7 nie powiodła się – iPhone/iPad/iPod touch nie włącza się – co zrobić?

Sytuacje, gdy aktualizacja systemowa nie powiedzie się, zdarzają się rzadko. Wiadomo jednak, że istnieje jakieś małe ryzyko, że coś pójdzie nie tak. W takiej sytuacji nasze urządzenie prawdopodobnie nie włączy się i najczęściej pozostaje nam tylko podłączyć je do komputera i odtworzyć kopię bezpieczeństwa poprzez program iTunes – przycisk Odtwórz iPada/iPhone’a… (widoczny na powyższym screenshocie).

[margin_border /]

Na jakich urządzeniach działa iOS 7?

iOS 7 - jakie urządzenia?

 

[margin_border /]

Co nowego w iOS 7?

Nowy iOS to nie tylko zupełnie nowy design opracowany przez Jony’ego Ive, ale także garść nowych funkcji. Niestety, nie wszystkie z nich zadziałają na starszych urządzeniach Apple.

Poniższe zestawienie niektórych nowowści pokazuje, na których z urządzeń będą one działać.

iOS 7

 

Ponadto na starszych urządzeniach nie zadziałają niektóre z efektów wizualnych. Nie zmienia się także nic w kwestii Siri, które nie działa dopiero od iPhone’a 4S oraz iPada 3.

[youtube id=”F0ErUMeT7uE”]

[margin_border /]

Jeśli udało Wam się pomyślnie zainstalować [ios7] podzielcie się koniecznie swoimi wrażeniami!

To Top