Informacje i nowości

Jest już sposób na oszukanie Touch ID

iPhone 5S - Touch ID

Pisaliśmy niedawno o tym, że hackerzy prześcigają się, aby znaleźć sposób na obejście czytnika linii papilarnych w nowym iPhone’ie 5S. Wyznaczono nawet nagrody!

Chaos Computer Club zaprezentował dziś materiał wideo, na którym stara się wskazać, w jaki sposób będzie można oszukać Touch ID i tym samym obejść zabezpieczenie, jakie on stanowi. Grupa wierdzi, że podrobiony odcisk palca będzie można stworzyć z materiałów dostępnych w niemal każdym domu. Potem jednak dodają, że potrzebna jest fotografia w rozdzielczości 2400 dpi.

Według CCC Touch ID jest tylko nieco trudniejsze do obejścia, w stosunku do innych skanerów linii papilarnych, ze względu na to, że skaner w iPhone’ie jest w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dalej zaznaczają, że odciski palców nie powinny być stosowane jako bezpieczna metoda uwierzytelniania, ponieważ pozostawiamy ich zbyt wiele na różnych powierzchniach i mogą one zostać łatwo odczytane.

[youtube id=”HM8b8d8kSNQ”]

Pomimo, że to, co stara się zaprezentować CCC, może okazać się skuteczne, to jednak to, że ktoś domowymi sposobami będzie w stanie „skraść” odcisk palca, a następnie stworzyć jego replikę w na tyle dużej rozdzielczości, aby móc oszukać Touch ID, wydaje się dla mnie mało prawdopodobne.

[margin_border /]

Update 22.09.2013 22:05

Jak dokładnie działa to, co pokazano na filmie?

Najpierw odcisk palca musi być sfotografowany w rozdzielczości 2400 dpi. Uzyskany obraz jest czyszczony, odwrócony, a następnie drukowany laserowo (przy użyciu grubej warstwy tonera), w rozdzielczości 1200 dpi na przeźroczystym arkuszu. Następnie różowe mleczko lateksowe i biały klej do drewna są rozmazywane na wydrukowanej powierzchni. Następnie cienką, lateksową podróbkę odcisku palca można zdjąć i umieścić na czujniku. Proces ten jest używane do łamania wielu czytników linii papilarnych – modyfikuje się go tylko w zależności od parametrów konkretnych modeli sensorów.

[margin_border /]

Myślicie, że Touch ID stanowi wystarczająco dobre zabezpieczenie? Uważacie, że istnieje realna szansa, że ktoś byłby w stanie w powyższy sposób wykorzystać Wasz odcisk palca i dostać się do Waszego iPhone’a?

To Top