Informacje i nowości

Co chętniej kupowano w miniony weekend – iPhone’a 5C, czy 5S?

iPhone 5C vs. iPhone 5S

Apple pochwaliło się już wynikami sprzedaży, po pierwszym weekendzie obecności na rynku nowych iPhone’ów. Sprzedano ponad 9 milionów smartphone’ów, jednak firma nie ujawniła, jak osiągnięty wynik rozkłada się na poszczególne modele.

Możemy jednak to oszacować, dzięki analizom przeprowadzonym przez firmę Localytics. Firma posiada informacje na temat tego, ile poszczególnych modeli iPhone’ów było aktywnych w sieciach komórkowych w USA w miniony weekend.

iPhone 5S vs. iPhone 5C

Okazuje się, że iPhone 5S stanowił nieco ponad 1% wszystkich iPhone’ów w USA, natomiast iPhone 5C ok 0,35%. Dokładnie licząc, w USA sprzedano 3,4 x więcej iPhone’ów 5S, niż 5C. W pozostałych krajach wyniki są podobne. W niektórych krajach wynik dochodzi do 3,7 x. Rekordowa okazała się Japonia, gdzie iPhone’ów 5S sprzedało się 5 razy więcej.

Warto też zauważyć, że iPhone 5C był dostępny w przedsprzedaży, więc Apple mogło lepiej określić zapotrzebowanie na ten model. W przypadku iPhone’a 5S odnotowano znaczne braki, więc gdyby Apple zwiększyło pierwszą dostawę tego modelu, jego sprzedaż z pewnością byłaby zdecydowanie większa. Z drugiej strony, w pierwszy weekend sprzedaży, sklepy odwiedzili przede wszystkim zapaleni fani marki, którzy – nie ma co ukrywać – szli tam niemal wyłącznie po nową „eskę”.

To Top