Informacje i nowości

iPhone 5C najmniej popularny w… Chinach!

iPhone 5C

Gdy pojawiały się plotki na temat kolorowych iPhone’ów 5C wszyscy spodziewali się, że jest to telefon tworzony z myślą o rynku chińskim, i że to właśnie tam będzie cieszył się największą popularnością.

W dniu wczorajszym Apple podało statystyki sprzedaży nowych iPhone’ów. Łącznie, w pierwszy weekend, sprzedano ich ponad 9 milionów sztuk, jednak Apple nie podało informacji na temat sprzedaży poszczególnych modeli.

Informacje te posiadamy dzięki statystykom gromadzonym przez firmę Localytics. Co prawda firma nie posiada danych dotyczących sprzedaży, jednak tworzy statystyki aktywności poszczególnych modeli telefonów w sieciach komórkowych. Wczoraj, niedługo po wiadomości opublikowanej przez Apple, firma opublikowała pierwsze dane, według których wynikało, że iPhone 5S sprzedawał się ok 3,5 razy częściej niż [iphone5c].

Dziś dane te zostały zaktualizowane, pokazując dokładny rozkład nowych iPhone’ów w krajach, gdzie miały one swoją premierę. Okazuje się, że iPhone 5C, procentowo, był najrzadziej kupowany w… Chinach i Australii. Najlepiej przyjął się natomiast w Wielkiej Brytanii.

iPhone 5C vs. iPhone 5S

iPhone 5C vs. iPhone 5S

 

[product id=iPhone_5c]

[source name=”Localytics”]

To Top