Plotki

Apple zapłaciło EA za opóźnienie premiery Plants vs. Zombies 2 na Androida?

Electronic Arts

Według Franka Gibeaue’a, szefa EA Labels, Apple zapłaciło EA za to, aby firma nie spieszyła się z wydawaniem Plants vs. Zombies 2 na Androida.

Apple dał nam masę pieniędzy (w oryginale „truckload of money” – dosłownie „ciężarówkę pieniędzy”), aby opóźnić wersję na Androida [dot. gry Plants vs. Zombies 2 – przyp. red.] – Frank Gibeau, szef EA Labels.

Cytat ten został potwierdzony przez portal Giant Bomb z kilku źródeł.

Nie jest jasne co dokładnie oznacza „ciężarówka pieniędzy” i na razie nie ma żadnych dalszych informacji, na temat jakiejś dodatkowej umowy istniejącej między Apple i EA.

Apple ze swojej strony kategorycznie zaprzeczyło raportowi, informując, że nie przekazano żadnych pieniędzy. Możliwe jest jednak, że istnieje jakiś rodzaj porozumienia gospodarczego między spółkami, na mocy którego aplikacja została promowana w App Store w uprzywilejowany sposób w zamian za to, że EA nie spieszyło się z jej wydaniem na konkurencyjny system.

Myślę, że podobne porozumienie może istnieć chociażby z twórcami serii Infinity Blade. Ich gra kolejny raz była zaprezentowana podczas konferencji Apple i także jest reklamowana jako dostępna „tylko w App Store”.

Jeśli informacja podana przez szefa EA Labels zostanie ostatecznie w pełni potwierdzona, będzie to pierwszy znany przypadek, kiedy Apple płaci twórcom aplikacji dodatkowe wynagrodzenia, poza przychodami wynikającymi bezpośrednio z obecności ich aplikacji w App Store.

Zakładając, że jest to prawdą, myślicie, że takie praktyki ze strony firmy z Cupertino są uczciwe?

To Top