Plotki

iPad 5 z czytnikiem linii papilarnych?

iPad 5 z Touch ID

Unbox Therapy postanowiło sprawdził dokładnie przedni panel iPada 5 i znajdujący się w nim otwór na przycisk Home. Okazało się, że jest on nieco za mały na przycisk pochodzący z dotychczasowej wersji urządzenia. Natomiast idealnie pasuje do niego przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych Touch ID, pochodzący z iPhone’a 5S.

[youtube id=”U6zEOiPlYtw”]

Obecność czytnika linii papilarnych w iPadzie daje jeszcze większe możliwości niż w przypadku iPhone’a. Pomyślcie np. – o ile Apple w końcu by się na to zdecydowało (były już plotki na ten temat) – o obsłudze kilku użytkowników? Bardzo często zdaża się, że o ile smartphone jest urządzeniem bardzo prywatnym, to z iPada, w domu, korzysta już więcej niż jeden użytkownik. Gdyby każdy z nich uzyskiwałby dostęp do swojego własnego konta i danych już w chwili odblokowywania urządzenia, na podstawie odcisku palca… Czy nie byłoby świetnie? Liczę, że kiedyś będziemy posiadać taką funkcjonalność.

Niestety, mimo że do obudowy iPada 5 pasuje przycisk Home z iPhone’a 5S, to wciąż pozostaje wątpliwość, czy ten w tablecie będzie posiadał zintegrowany sensor linii papilarnych. Przycisk Home do iPada może być przecież przystosowany tylko pod względem wizualnym. Podobno prototypy iPada 5 nie zawierają czytnika linii papilarnych. Z drugiej strony, w przypadku iPhone’a 5S także bardzo długo pojawiały się w tej kwestii wątpliwości. Teraz Apple dysponuje już odpowiednią technologią, która została wprowadzona w jednym z urządzeń i do której przystosowany jest system iOS. Wstrzymywanie się z jej wprowadzeniem nie miałoby chyba wiele sensu. Zwłaszcza, że jest to jedna z niewielu rzeczy, które można obecnie wprowadzić, aby uczynić nowy model iPada bardziej innowacyjnym w stosunku do jego poprzednika.

A jak Wy myślicie – czy iPad 5 będzie posiadał Touch ID?

To Top