Gry na iOS i OS X

Pocket Trains – kolejna, darmowa gra studia NimbleBit

Pocket Trains

Lubię pociągi. Nie, nie – od naszego PKP staram trzymać się jak najdalej. Ale lubię pociągi w grach, np. takich jak Transport Tycoon. I zawsze, gdy tylko widzę coś związanego z tą tematyką w App Store, staram się to pobrać i sprawdzić.

Obecnie na szczyt listy Top Free zaczyna wzbijać się nowa gra studia NimbleBit. Być może znacie, któryś z ich poprzednich tytułów – Pockat Planes lub Tiny Tower.

Pocket Trains, o którym mowa, jest bardzo podobny do Pocket Plans, z tym, że nie rozwijamy już linii lotniczych, a kolejowe. Gra jest bardzo prosta, darmowa i chociaż twórcy nastawiają sie na płatności wewnętrzny to spokojnie możemy sobie poradzić bez nich. To co rzuca się w oczy, to oczywiście charakterystyczna, pikselowata grafika.

Mi osobiście gra nie przypadła do gustu – chociaż bardzo podoba mi się jej wykonanie. Brakuje mi natomiast elementu rywalizacji z innymi, czy chociaż z elektronicznym przyciwnikiem, oraz silniejszego wątku strategiczno-ekonomicznego. Mechanizm gry zakłada bowiem tylko przewożenie wagonów z punktu A do B – wchodzimy do aplikacji, wybieramy pociąg stojący na stacji, podpinamy wagony i wysyłamy go w podróż. Gdy pociag dojedzie do celu dostajemy odpowiednią ilość pieniędzy. Oczywiście potem możemy je wykorzystywać do rozbudowy linii kolejowych, tworzenia nowych tras i dodawania kolejnych pociągów.

Pamiętając jednak bardzo pozytywne komentarze na temat Pocket Plans i widząc, jak szybko Pocket Trains znalazło się na dosyć wysokiej pozycji, myślę, że znajdzie się sporo osób, których gra przyciągnie na dłuższą chwilę. A że jest darmowa, to nie zaszkodzi jej pobrać i wypróbować, do czego zapraszam!

Poniżej zamiszczam także linki do innych, wspomnianych przeze mnie gier NimbleBit.

[download]

[appstore id=635931971][blank]

[appstore id=491994942][appstore id=422667065]

To Top