Aplikacje na iOS i OS X

Oficjalna aplikacja Google Play Music All Access zbliża się do App Store

Google Play Music All Access

Google jeszcze w tym miesiącu wypuści nową aplikację na iOS do strumieniowania muzyki, o nazwie Google Play Music All Access. Według Sundara Pichai’a aplikacja powinna być dostępna w AppStore dosłownie za parę tygodni.

Jeśli jest szerokie grono użytkowników, aplikacja powinna być szeroko dostępna na większą liczbę platform – powiedział Pichai.

W rozmowie z Waltem Mossbergiem pracownik Google nie podał jednak szczegółowych informacji dotyczących usługi. Jeśli wierzyć plotkom, subskrypcja ma kosztować 9,99$ za miesiąc. Czy to dużo? Wiem tyle, że Google chce konkurować z aplikacją Spotify, która wiedzie prym w Europie pod względem tego typu usług.

Google Play Music All Access

Moim zdaniem dużo też zależy od Apple i od tego, kiedy wypuści do Europy usługę iTunes Radio, która będzie darmowa (z reklamami). Firma z Cupertino nie śpieszy się jednak z wejściem ze swoją usługą na Stary Kontynent, co chce wykorzystać gigant z Mountain View, wydając swoją aplikację jako pierwszy i przejmując część tego rynku.

Myślę jednak, że tu nie będzie obowiązywała zasada ” kto pierwszy, ten lepszy”, tylko „im taniej, tym lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości, przekonać się będzie można już za kilka tygodni. Czy przekonamy się o tym w Polsce – tego na razie wciąż nie wiadomo, a usługa w naszym kraju, podobnie jak iTunes Radio, wciaż pozostaje niedostępna.

[source name=”Engadget”]

To Top