Informacje i nowości

Apple skorzysta z usług chmurowych Google

Według CRN i innych źródeł, Apple porzuciło częściowo usługi Amazmon Web Services na rzecz Google Cloud Platform. Takie posunięcie jest jak wielka wygrana dla Google. Umowa, którą zawarło Apple z Google szacowana jest na 400-600 milionów dolarów.

Dotychczas usługi sieciowe Apple były w dużej mierze obsługiwane przez Microsoft Azure oraz Amazon Web Services. Teraz do grupy firm obsługujących Apple dołączy także Google ze swoją usługą Cloud Platform.

Google znajduje się na trzecim miejscu pod względem usług chmurowych, dlatego by podnieść się w rankingach, przedsiębiorstwo niedawno zatrudniło założycielkę VMWare – Dianne Greene, której zadaniem jest pomoc Google w rozwinięciu biznesu opartego na usługach sieciowych. Gigant z Mountain View mierzy bardzo wysoko i chce aby jego platforma przynosiła większe zyski niż profity płynące z reklam, które znajdują się w zakresie wspomnianej usługi.

Na koniec wspomnę, że Spotify zapowiedziało przejście do wspomnianej usługi Google, natomiast w zeszłym tygodniu Amazon Web Services opuścił Dropbox.

[source name=9TO5MAC url=http://9to5mac.com/2016/03/16/apple-icloud-google-cloud-platform/]

Komentarze
To Top