Plotki

Aktualizacja iOS do wersji 7.0.3 w ten piątek?

iOS 7 - aktualizacja

Dzięki serwisowi macmania.at, znamy przybliżoną datę premiery nowej aktualizacji [ios7]. Jak wynika z dokumentów znanego austriackiego operatora sieci komórkowej, na którego powołuje się redakcja wspomnianego serwisu, nowa wersja przede wszystkim będzie naprawiała problem „cichego połączenia” (z ang. silent call). Jak na razie domniemany operator, oraz Apple nie potwierdziły doniesień. Po za tym, nowa aktualizacja ma wyeliminować kolejne błędy (iMessage), oraz wprowadzi kilka ulepszeń (żywotność baterii).

silent-call

Jedynym dowodem w tej sprawie jest powyższy zrzut ekranu, oczywiście wcześniej odpowiednio wyretuszowany. Oto co zawiera powyższy obrazek:

Co to właściwie jest „silent call”?

• Po skutecznym nawiązaniu połączenia słyszy się innego uczestnika (lecz on nie słyszy nas – przyp. red.) lub uczestnicy nie słyszą się nawzajem (w ogóle – przyp. red.).

Dlaczego zdarza się ten problem?

• Nie chodzi tu o problem ze strony… (prawdopodobnie zamazana nazwa operatora – przyp. red.).

• Problem leży w oprogramowaniu w wersji 7.0.1 i 7.0.2.

Jakie rozwiązanie mamy dla naszych klientów?

 Apple wyda 18.10.2013 aktualizację, która usuwa ten błąd.

 

Osobiście jestem ciekaw ile jest w tym prawdy – doniesienia po prostu są bezpodstawne, głównie przez retusz. Po drugie, użytkownicy Apple w Polsce, czy w Europie rzadko kiedy spotykają się z problemem „cichego połączenia”. Może jednak problem ma jakiś związek z operatorem sieci komórkowej? Nie mniej jednak błędów w [ios7] nie brakuje, więc na pewno aktualizacja się przyda. Jakie błędy faktycznie zostaną naprawione, a jakie dodane, przekonamy się być może w najbliższy piątek.

[source name=”macmania.at” url=”http://www.macmania.at/iphone/exklusiv-ios-7-0-3-soll-am-18-10-erscheinen/”]

To Top