Aplikacje na iOS i OS X

iWork (Pages, Numbers, Keynote) – jak pobrać za darmo na nowym Maku?

Mac App Store

Na konferencji, 22. października 2013, Apple zaprezentowało aktualizację swojego pakietu biurowego iWork, ogłaszając przy okazji, że wszyscy posiadacze nowo-zakupionych komputerów Mac (które zostały po raz pierwszy aktywowane  1. października lub później) , będą mogli pobrać programy Pages, Numbers i Keynote zupełnie za darmo.

Jak pobrać iWork za darmo?

[list_style class=”bookmark” ]

  • Na początek, jeśli nasz Mac nie posiada systemu Mavericks, musimy przejść do Mac App Store i wykonać aktualizację (jest darmowa).
  • Gdy mamy już Mavericksa, wchodzimy do Mac App Store, do zakładki Purchases. Powinny tam czekać na nas aplikacji gotowe do bezpłatnego pobrania.
  • Jeśli ich tam jednak nie będzie, musimy zgłosić się z tym do Apple poprzez formularz na tej stronie.
  • Jeśli sprawdziliśmy sklep Mac App Store i jesteśmy pewnie, że aplikacji tam nie ma, wybieramy opcję, aby przejść od razu do programu Up-to-Date.
  • Zostaniemy poproszeni o zalogowanie się naszym Apple ID.
  • Następnie postępujemy według wskazówek (strona jest w języku polskim, więc każdy sobie poradzi ;)). Uzupełniamy tam między innymi numer seryjny komputera i datę zakupu.

[/list_style]

Numer seryjny najprościej możemy sprawdzić klikając „jabłko” w lewej części górnego menu, a następnie -> Ten Mac… -> Więcej informacji… Znajdziemy go również na opakowaniu.

Apple w ciągu 24 godzin powinno zweryfikować nasze zgłoszenie i wysłać kody do Mac App Store, które pozwolą pobrać aplikacje za darmo.

Aby je wykorzystać, należy w Mac App Store wybrać z prawego menu w sidebarze, z sekcji Quick Links pozycję Redeem i wpisać otrzymane kody. Pobieranie programów powinno rozpocząć się automatycznie po zatwierdzeniu kodu.

WAŻNE

Apple wprowadziło ograniczenie czasowe, co do tego, kiedy możemy się ubiegać o przysłanie nam kodów, poprzez wspomniany wyżej formularz.

Osoby, które zakupiły komputer Mac 22. października lub później, mają na to 30 dni od daty zakupu. Osoby, które zakupiły swój komputer między 1. a 21. października mają czas do 21. listopada.

[source name=”Apple” url=”http://www.apple.com/creativity-apps/mac/up-to-date/”]

To Top