Poradniki i tutoriale

Co zrobić, gdy programy się nie otwierają? Naprawiamy błąd 173

W ciągu ostatnich kilku tygodni, wielu użytkowników komputerów Mac odkryło, że przy próbie uruchomienia niektórych aplikacji pobranych bezpośrednio z Mac App Store „wylatuje” błąd 173.

Błąd ten objawia się tym, że aplikacje pobrane za pośrednictwem Mac App Store nie uruchamiają się. Ikona w Doku pojawi się na chwilkę, po czym zniknie. Okazało się, że winę za wszystko ponosi certyfikat, który wygasnął. Może się Wam wydawać, że brzmi to jak deja vu, a to dlatego, że podobny problem z niedziałającym certyfikatem wystąpił zaledwie kilka miesięcy temu, który również uniemożliwiał uruchamianie się aplikacji.

Jeżeli kogoś dotknęła wspomniana sytuacja to już mówię, ekhm… piszę jak to naprawić. Na początku należy zamknąć wszystkie programy (cmd+q, albo uruchomić okienko (Wymuś koniec) z aktywnymi programami, z którego poziomu możemy je szybko i wygodnie zamknąć). Następnie sprawdzamy w zakładce uaktualnienia w App Store czy wszystkie programy zostały zaktualizowane i pobieramy ich najnowsze wersje, jeżeli takowe są dostępne.

Powyższe kroki w większości przypadków powinny rozwiązać problem. Jeżeli tak się nie stało, polecam usunąć program i pobrać go jeszcze raz.

Powyższe wydarzenia świadczą o tym, że Apple słabo przykłada się do makowej wersji App Store, pokuszę się o stwierdzenie, że wręcz zaniedbuje swój sklep. A szkoda, bo jest to wygodny sposób na pobieranie aplikacji.

[source name=OSXDaily url=http://osxdaily.com/2016/02/29/fix-mac-app-store-apps-not-opening-crashing-error-173/]

Komentarze
To Top