Gry na iOS i OS X

Koniec oszukiwania w GameCenter?

GameCenter

Lubię GameCenter i lubię wszelkie osiągnięcia w grach na iOS. Bo oprócz dobrej zabawy, smaku każdej grze dodaje nutka rywalizacji z innymi, a GameCenter jest do tego idealne. Przynajmniej w teorii… Bo w praktyce, niestety w czołówce rankingów większości gier znajdują się oszuści, którzy na różne sposoby, w nieuczciwy sposób, podwyższają swoje wyniki i to do poziomu, który jest niemożliwy do osiągnięcia w normalnej rozgrywce.

Niestety do tej pory, deweloperzy tworzący gry, mieli w tej kwestii nieco związane ręce. Jest jednak nadzieja, że w niedługim czasie sytuacja może się trochę poprawić. Apple poinformowało poprzez Centrum Deweloperów, że teraz twórcy gier będą mieli prawo do usuwania fałszywych wyników z GameCenter i blokowania graczy, którzy będą próbowali uporczywie naginać swoje osiągnięcia.

Teraz możesz przeglądać i zarządzać listą 100 najlepszych wyników, i nazwami użytkowników we wszystkich Twoich rankingach w GameCenter. Chroń swoich uczciwych graczy, poprzez połączenie się do iTunes Connect i usuwanie fałszywych wyników, i blokowanie użytkowników, którzy publikują nieprawdziwe wyniki. Jednocześnie, możesz też przywracać wyniki i nazwy graczy.

To bardzo dobrze, że Apple postanowiło coś zrobić w tej kwestii. Jednak z pewnością koniecznych będzie więcej działań, bo nie wyobrażam sobie, że jakaś firma – zwłaszcza niewielka – będzie w stanie non stop monitorować tabele wyników i usuwać z nich nieuczciwych graczy, których w przypadku popularnych tytułów potrafi być naprawdę mnóstwo…

Chociaż boję się, że może się to okazać tylko walką z wiatrakami, mam nadzieję, że firmie, wspólnie z twórcami gier, uda się maksymalnie zminimalizować i ograniczyć ten problem.

[source name=”Apple” url=”https://developer.apple.com/news/index.php?id=10282013a”]

To Top