Patenty Apple

Apple pracuje nad energooszczędnym połączeniem Bluetooth, dla urządzeń jak iWatch

iWatch - Stephen Olmstead

Apple złożyło kolejny wniosek patentowy, który dotyczyć może technologii, która zostanie wykorzystania w urządzeniu [iwatch].

Patent opisuje możliwości uzyskania dostępu do Internetu z jednego urządzenia, za pośrednictwem drugiego, z wykorzystaniem protokołu Bluetooth LE (low energy), który cechuje się niskim poborem mocy.

Apple - Blouetooth LE hotspot

Pierwsze urządzenie działa jako hotspot o krótkim zasięgu, do którego może podłączyć się drugie urządzenie, aby uzyskać dostęp do sieci. Bardzo możliwe, że zostanie to wykorzystane w celu połączenia iWatcha i drugiego urządzenia z iOS – np. iPhone’a. iWatch będzie w tym przypadku pełnił rolę akcesorium, dzięki któremu uzyskamy dostęp do wielu funkcji bez potrzeby sięgania po iPhone’a. Dodatkowo iWatch mógłby uzyskiwać przerywany dostęp do Internetu. W ten sposób do iWatcha trafiałaby także wszelkie powiadomienia push.

Apple - Blouetooth LE hotspot

Bardzo możliwe, że iWatcha, nad którym Apple pracuje już prawdopodobnie od dosyć długiego czasu, ujrzymy wreszcie w przyszłym roku. Tim Cook kilkakrotnie powiedział, że rok 2014 będzie rokiem zupełnie nowych produktów. Innym razem CEO firmy z Cupertino napomknął także, że Apple posiada olbrzymie możliwości, które pozwolą jej stworzyć urządzenie w dziedzinie, w której firma dotychczas jeszcze niezaistniała. Co do tego zresztą chyba nie mamy wątpliwości, a idealnym przykładem takich działań jest chociażby iPod i iPhone.

Czekamy! Nie zawiedź nas Apple!

[source name=”Apple Insider”][source name=”Stephen Olmstead” type=”Koncept iWatcha” url=”http://applecenter.pl/2013/08/15/nowe-pomysly-na-wyglad-iwatcha/”]

To Top