Informacje i nowości

iPad mini Retina tylko w Apple Online Store

iPad mini Retina

Dziś rano w Apple Online Store pojawił się nowy iPad mini z ekranem Retina. Apple nieco zaskoczyło wszystkich dodaniem nowego produkty właśnie dziś, ponieważ dotychczasowe informacje bardziej wskazywały na premierę 21. listopada.

Apple wysłało także oficjalny komunikat prasowy, w którym ogłosiło, że nowy produkt będzie dostępny w sprzedaży w zasadzie tylko poprzez sklep internetowy lub za pośrednictwem opcji „Personal Pickup”, która pozwala sprawdzić, czy lokalny sklep posiada na stanie iPada mini, abyśmy mogli odebrać go osobiście po złożeniu zamówienia.

Jak podaje Cult of Mac, większość sklepów w USA nie posiada nowych iPadów mini i z pewnością jeszcze gorzej będzie poza granicami Stanów.

iPad mini z wyświetlaczem Retina jest dostępna do zamówienia za pośrednictwem Apple Online Store, z możliwością wysyłki lub opcją osobistego odbioru w sklepach detalicznych Apple oraz poprzez AT&T, T-Mobile, Verizon Wireless i u wybranych autoryzowanych resellerów firm Apple.

Czy to dobrze, że Apple zdecydowało się na taki ruch? Myślę, że dla klientów generalnie wyjdzie to na plus. Ponieważ Apple ma w tym momencie ograniczoną ilość urządzeń, prowadząc większość sprzedaży za pośrednictwem internetu ma większą kontrolę nad stanami magazynowymi i spływającymi zamówieniami. Ponadto nie trafi się sytuacja, że w sklepie w którymś mieście na stanie będzie nadmiar urządzeń, w chwili, gdy w innych sklepach będzie ich brakować.

PS. Czy ktoś z Was zdecydował się już na zakup poprzez stronę Apple?

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/253911/retina-ipad-mini-only-available-via-online-order-or-personal-pickup-for-now/”]

To Top