Informacje i nowości

Eddy Cue przyjmuje nagrodę w imieniu Steve’a Jobsa

Steve Jobs

Eddy Cue (starszy wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych) opublikował dziś na swoim koncie twitter link do filmu, na którym, w imieniu Steve’a Jobsa przyjmuje nagrodę – zaproszenie do Bay Area Hall of Fame, które zostało utworzone w uznaniu oraz w celu upamiętnienia wybitnych przedsiębiorców.

Film zawiera kilka ważnych scen z historii Apple i wystąpień Steve’a Jobsa, a także wypowiedzi osób, które miały okazję z nim współpracować. Na koniec możemy obejrzeć emocjonalne przemówienie Eddy’ego, który wspomina m.in. jak wyglądały przygotowania do prezentacji iMaka, oraz czego nauczył się od Steve’a.

Przybyliśmy o północy i mieliśmy zrobić jeszcze próby … jedną z rzeczy, którą chcieliśmy zrobić [wypróbować], było wyjście iMaka na scenę, podczas prezentacji. Zaświeciliśmy trochę świateł. Siedziałem w tłumie … iMac wyłaniał się, światła go oświetliły, a ja powiedziałem „wow, to jest świetne!”

Steve zatrzymał wszystko i powiedział „stop, to jest do bani!”. „iMac powinien wyjść od strony, gdzie można zobaczyć jego kolor, światła powinny rozjaśnić tę stronę, a gdy obróci się przodem, to jest moment, kiedy powinien się włączyć.”

30 minut później robiliśmy wszystko jeszcez raz i gdy zobaczyłem, jak pojawia się iMac, powiedział „wow, on miał całkowitą rację, to jest niesamowite.”

[Steve] skupiał się na szczegółach we wszystkim, co robił i to jest to, czego nas nauczył.

[youtube id=”4Ka-f3gRWTk”]

On nie próbował być bogatym, on nie starał się być sławnym, on nie usiłował być barwnym. Miał obsesję na punkcie procesu tworzenia i budowania czegoś, co będzie piękne.

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2013/11/12/eddy-cue-accepts-award-on-behalf-of-steve-jobs-with-very-personal-speech-video/”]

To Top