Informacje i nowości

Apple szuka programistów do stworzenia nowego systemu płatności

Płatności za pomocą iPhone'a

Apple wychodzi z nową ofertą pracy. Tym razem firma poszukuje „Inżyniera Oprogramowania Płatności” (Payments Software Engineer), który miałby pomóc w zbudowaniu „platformy płatności nowej generacji”.

Apple jest zainteresowane ekspertami z branży e-commerce, bankowości, handlu detalicznego oraz wszelkiej maści sposobów płatności kartami płatniczymi.

W USA w życie powoli wchodzi system iBeacon, który być może zrewolucjonizuje sposób robienia zakupów i wykorzystania w tym wszystkim urządzeń mobilnych. Widać, żę Apple ma co do tego olbrzymie plany i prawdopodobnie planuje stworzyć pełną infrastrukturę obejmującą zarówno wyszukiwanie produktów, pozyskiwania informacji o nich i płacenia za nie – oczywiście wszystko z poziomu urządzenia z iOS.

Na to wszystko będziemy musieli pewnie jeszcze sporo poczekać. Jednak kto wie, może Apple stworzy konkurencyjny system płatności dla znanego nam NFC?

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2013/11/25/apple-hiring-developers-for-next-gen-payment-platform-to-help-retail-enter-new-markets/”]

To Top