Informacje i nowości

Pomysłowe wykorzystanie iBeacon – darmowy dostęp do magazynów cyfrowych dla klientów barów i restauracji

iBeacon - Kiosk

Jedno z londyńskich wydawnictw cyfrowych testuje ciekawy sposób na wykorzystanie technologi iBeacon. Na czym ma to polegać? Otóż właściciele barów, restauracji, mogą udostępnić swoim klientom (użytkownikom urządzeń z iOS) bezpłatny dostęp do magazynów z Kiosku. Użytkownik, który znajdzie się w zasięgu iBeacon otrzyma bezpłatny dostęp do magazynów, do których firma zakupiła subskrypcję. Po opuszczeniu lokalu, dostęp automatycznie zostanie zablokowany.

Wydawnictwo liczy, że dzięki temu wielu użytkowników, którzy otrzymają bezpłatny dostęp do wybranych czasopism, chętniej zdecyduje się na zakup własnej subskrypcji, aby mieć do nich stały dostęp, niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Na pewno zyskają na tym też lokale oferujące tego typu usługę.

Technologia po raz pierwszy została wykorzystana w Bar Kich w Shoreditch w Londynie. Osoby znajdujące się w lokalu mogą za darmo uzyskać dostęp do magazynu piłkarskiego „When Saturday Comes”[appstore id=”485293625″ type=”price”] i magazynu modowo-kulturalnego „Dazed & Confused”[appstore id=322420483 type=”price”].

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2013/12/04/imaginative-use-of-ibeacon-gives-bar-patrons-free-access-to-newsstand-magazines/”]

To Top