Informacje i nowości

40% iPadów kupionych w Czarny Piątek została kupiona przez użytkowników Androida

iPad Air

Chyba nikogo nie dziwi, że iPad Air i iPad mini Retina to jedne z najczęściej sprzedawanych/kupowanych produktów podczas minionego Czarnego Piątku. Produkty pojawiły się w sprzedaży stosunkowo niedawno, poza tym w wielu sklepach można było je zakupić w niższej cenie lub z dodatkowymi bonusami.

Firma InfoScout opublikowała na swoim blogu interesujące dane statystyczne po analizie 90 000 zakupów dokonanych podczas Black Friday. Najgorętszym towarem był iPad, ale to co najlepsze, to to, że 40% iPadów zakupionych w Czarny Piątek została zakupiona przez użytkowników smartphone’ów z Androidem. Okazuje się, że o ile użytkownicy w miarę chętnie wybierają smartphone’y z systemem od Google, to już zupełnie inaczej wygląda kwestia zakupu tabletów.

Portal Cult of Mac, komentując te wyniki stwierdza, że powodem takiej sytuacji może być fakt, że na tablety z Androidem istnieje wciąż stosunkowo mało aplikacji. Wiele z nich jest tworzona na smartphone’y, ale brakuje im wsparcia dla urządzeń z większym ekranem, co zniechęca później użytkowników do używania tabletu z tym samym systemem, co posiadany smartphone.

[source name=”InfoScout” url=”http://blog.infoscout.co/40-percent-of-black-friday-ipads-bought-by-android-users/”][source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofandroid.com/46747/around-40-of-ipads-sold-on-black-friday-were-purchased-by-android-users/”]

To Top