Informacje i nowości

Komputery Apple są najbardziej pożądanymi komputerami stacjonarnymi w USA

iMac - klawiatura i mysz Magic Mouse

Według raportu analityków Park Associates, opartego o badania przeprowadzone w USA, Apple znajduje się na liście najbardziej pożądanych marek w kategorii komputerów stacjonarnych, tabletów i urządzeń do streamingu multimediów.

Apple już wcześniej znajdowało się na szczycie ankiet jako najbardziej pożądana marka tabletów, smartphone’ów i odtwarzaczy muzyki. Jednak po raz pierwszy, Apple wybiło się na pierwsze miejsce, jeśli chodzi o komputery stacjonarne. Po raz pierwszy w tej kategorii firma z Cupertino zadebiutowała na liście w 2011 roku, na trzeciej pozycji, mając przed sobą HP i Della.

Z przeprowadzonych badań wynika, że wśród komputerów stacjonarnych najbardziej pożądane są produkty:

1. Apple
2. Dell
3. HP
4. Acer
5. Asus

Wśród tabletów:

1. Apple
2. Amazon (Kindle)
3. Samsung
4. Microsoft (Surface)
5. Acer

Wśród urządzeń do strumieniowania multimediów:

1. Apple TV
2. Roku
3. Buffalo
4. D-Link (Boxee Box)
5. NETGEAR

Chociaż cieszę się, że w badaniu Apple znalazło się na pierwszym miejscu wszystkich list, to muszę stwierdzić, że wyniki ankiety mogą być uznane za mało wiarygodne i nie powinniśmy ich uogólniać. Przede wszystkim, o czym wspomniałem wcześniej, dane dotyczą USA. A przeprowadzono je na 2,5 tys. gospodarstw domowych, podczas IV kwartału tego roku. Taka ilość, biorąc pod uwagę wielkość Stanów Zjednoczonych i ilość mieszkańców może w pełni nie odzwierciedlić ogólnie panujących trendów wśród konsumentów.

[source url=”http://www.cultofmac.com/257171/imacs-named-most-desirable-desktop-brand-in-u-s/” name=”Cult of Mac”]

To Top