Informacje i nowości

Apple zaprzecza doniesieniom na temat współpracy z NSA

NSA

Po ostatniej prezentacji autorstwa Jacka Appelbauma na temat programu szpiegującego DROPOUTJEEP, amerykańska firma wystosowała oświadczenie w tej sprawie:

Nasza firma nigdy nie współpracowała z NSA nad stworzeniem „otwartych furtek” dla programu DROPOUTJEEP w żadnym z naszych produktów, włączając w to iPhone’a.

Bardzo troszczymy się o dobro i prywatność naszych klientów. Z tego powodu, nasz zespół nieustannie pracuje nad tym, aby nasze produkty były bardziej odporne na wszelkiego rodzaju ataki, były przystępne w obsłudze oraz łatwe do aktualizacji, aby można było korzystać z wszystkich nowinek po dzień dzisiejszy.

Jeśli cokolwiek będzie próbowało zniszczyć stworzone przez nas zabezpieczenia, podejmiemy odpowiednie działania, aby chronić naszych klientów. Wszelkimi środkami, będziemy zawsze o krok na przód przed hakerami.

Dla przypomnienia, DROPOUTJEEP ma być programem szpiegującym stworzonym przez NSA, który zbiera informacje z iPhone’a, takie jak rejestr rozmów, wiadomości sms itp. Dodatkowo może też niejawnie włączyć kamerę oraz mikrofon.

[source  name=”AllThingsD” url=”http://allthingsd.com/20131231/apple-says-it-is-unaware-of-nsas-iphone-backdoor/„][source type=”Zdjęcie” name=”NYPost”]

To Top