Gry na iOS i OS X

Dzięki Controllers for All podłączymy gamepad z PS3 do iPhone’a lub iPada

Sony DualShock 3 + iOS 7 JB

Dotychczas zaprezentowano kilka kontrolerów MFi do gier na iOS. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednak ich największą wadą jest na ogół ich cena.

Dla przykładu, ostatni z kontrolerów o którym pisałem – SteelSeries STRATUS, ma kosztować w Polsce… 430 zł. Trochę dużo, jak na niewielkich rozmiarów kontroler, który właśnie przez swoją wielkość, może być niezbyt wygodny w użytkowaniu. Dla porównania gamepad Sony DualShock 3 do Playstation, znalazłem już od 149 zł.

I to właśnie o nim wspominam, ponieważ dzięki Jailbreakowi iOS 7 i programiście Ori Kadoshi i jego aplikacji, można go użyć jako kontrolera do iPhone’a/iPada. W przyszłości ma również zostać dodana obsługa innych kontrolerów, w tym DualShock 4.

Po zainstalowaniu z Cydii (repozytorium ModMyi) Controllers for All ($1.99), pozostaje tylko sparować urządzenia. Aby to zrobić, konieczne jest pobranie na komputer narzędzia o nazwie SixPair. Jest ono dostępne na OS X, Linuksa i Windowsa. Linki do poszczególnych wersji oraz instrukcje parowanie zależne od systemu znajdziecie tutaj.

SixPair

Parowanie wystarczy wykonać tylko raz, a gdy się powiedzie, należy wyłączyć połączenie Bluetooth w ustawieniach urządzenia z iOS, ponieważ Controllers for All wykorzystuje technologię BTstack.

Na poniższych filmach możecie obejrzeć proces parowania kontrolera z urządzeniem z iOS, oraz sam kontroler w akcji:

[youtube id=”_QC5XOsrhYw”]

[youtube id=”2t028Vm41T0″]

[source name=”iDownloadBlog” url=”http://www.idownloadblog.com/2014/01/19/controllers-for-all-a-must-have-tweak-that-brings-ps3-controller-compatibility-to-ios/”]

To Top