Informacje i nowości

W 2013 aż 99% złośliwego oprogramowanie malware było przeznaczone na Androida

Raport Cisco na temat Malware

Phil Schiller opublikował na swoim Twitterze link do najnowszego raportu bezpieczeństwa Cisco obejmującego trendy w złośliwym oprogramowaniu (malware) w minionym roku.

Według raportu, aż 99% oprogramowania malware było przeznaczone na Androida!

W 2013 roku, aż 99% malware było przeznaczonych na Andoida. Jednakże nie wszystkie zaprojektowane są do atakowania konkretnych modeli urządzeń. Wielu użytkowników tego systemu zetknęło się z phisingiem, likejackingiem i innymi podstępami socjotechnicznymi, oraz przekierowaniami na strony inne, niż oczekiwane.

Dalej, analitycy Cisco zauważają, że aż 71 procent użytkowników Andoida było bezpośrednio narażonych lub nawet stało się ofiarami tego typu ataków oprogramowania malware. W przypadku użytkowników iPhone’ów, tego typu działania mogły dotknąć 14% z nich. Trzeba jednak zauważyć, że o ile Android został przedstawiony razem, jako system, to iOS został rozbity na poszczególne urządzenia. Jeśli wynik przedstawiony dla iPhone’a zsumowalibyśmy razem z iPadem i iPodem, dałoby to wynik ok. 30%.

Raport Cisco na temat Malware

[source name=”9to5mac” url=http://9to5mac.com/2014/01/21/apple-svp-phil-schiller-shares-report-showing-android-had-99-of-mobile-malware-last-year/]

To Top