Informacje i nowości

Jednemu z programistów udało się aktywować iOS in the Car

iOS in the Car - WWDC 2013

iOS in the Car to funkcjonalność w ramach której samochody niektórych producentów (m.in. Mercedes-Benz, KIA, Volvo), będą posiadać komputery z zainstalowaną specjalną wersją iOS. Według założeń, program ma być wdrożony w bieżącym roku (prawdopodobnie wraz z premierą iOS 7.1), jednak pewne funkcje, które są z nim związane, były ukryte w iOS już od pierwszej bety systemu w wersji 7.

Dzięki iOS in the Car, po podłączeniu naszego iPhone’a, będziemy mogli, z poziomu wyświetlacza komputera pokładowego, między innymi zarządzać rozmowami telefonicznymi, sterować odtwarzaniem muzyki, czy korzystać z nawigacji.

iOS in the Car

Dzisiaj 9to5mac poinformowało, że programista Steven Troughton-Smith, zdołał aktywować iOS in the Car jeszcze przed jego premierą. Okazuje się, że interfejs mocno różni się od tego, co początkowo prezentowało Spplr podczas konferencji WWDC (dwa powyższe zdjęcia). Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy to co możemy oglądać obecnie jest tylko wersją przejściową, czy może wyglądem bliskim finalnemu.

iOS in the Car

iOS in the Car

iOS in the Car

iOS in the Car

Bardzo charakterystycznym elementem „nowego” interfejsu jest pionowy pasek stanu z wirtualnym przyciskiem Home, który zastąpił pasek poziomy. Moim zdaniem, z punktu widzenia (i „siedzenia”) kierowcy, taki układ wydaje się zdecydowanie praktyczniejszy i podejrzewam, że właśnie w takiej formie zobaczymy system podczas jego premiery.

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2014/01/21/developer-activates-apples-upcoming-ios-in-the-car-system-shows-new-interface/”]

To Top