Plotki

Mac mini doczeka się wreszcie aktualizacji i procesora Haswell?

Podczas gdy inne linie komputerów Apple otrzymały już swoje aktualizacje i procesory Intel Haswell, Mac mini pozostał bez zmian od października 2012 roku.

Jak poinformował portal MacRumors, belgijski sklep Computerstore.be zamieścił na swojej stronie ofertę prezentującą „Haswellowego” następcę obecnego modelu.

MacRumors pisze dalej, że podczas rozmowy, przedstawiciel sklepu poinformował, że dane „pochodzą od Apple lub wiarygodnego źródła” oraz, że data premiery nie jest jeszcze znana, ale spodziewają się jej do końca lutego. Według belgijskiego Computerstore, komputer poza nowym procesorem z serii Haswell otrzyma także kartę graficzną Intel Iris, oraz WiFi kompatybilne ze standardem 802.11ac.

Mac mini z procesorem Intel Haswell

Chociaż tego typu przecieki od sklepów partnerskich pojawiają się dosyć często, nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. Czasem jest to po prostu sprytna próba zareklamowania się i zwrócenia na siebie uwagi. W tym jednak przypadku pojawienie się nowego, odświeżonego Maka mini jest bardzo prawdopodobne. Wcześniej, czy później aktualizacja się pewnie pojawi, ale nie wiadomo, czy zmianie ulegną tylko jego podzespoły, czy może także zewnętrzny wygląd. A może za zmiany w designie zabrał się Jony Ive i zobaczymy coś na wzór Maka Pro?

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/01/22/new-mac-mini-february/][source name=”Computerstore” url=http://www.computerstore.be/product/396709/apple-mac-mini-i7.html]

To Top