Informacje i nowości

Użytkownicy iOS pobierają z internetu więcej danych, niż użytkownicy Androida

Download / Progress bar

Chociaż urządzenia z Androidem mają największy udział w rynku, okazuje się, że użytkownicy sprzętu mobilnego z nadgryzionym jabłkiem korzystają z niego dużo aktywniej, zwłaszcza jeśli chodzi o pobieranie danych z internetu.

Firma Arieso opublikowała wyniki swoich badań, w których porównała ilość pobieranych i wysyłanych danych z poszczególnych urządzeń. W pierwszej dziesiątce urządzeń, których właściciele ściągają z internetu najwięcej danych, znalazło się aż sześć marki Apple.

 

Jako wyjściową wartość (100%) uznano dane pobierane/wysyłane przez iPhone’a 3G i to właśnie z nim porównywano kolejne urządzenia. W ten sposób widać, że wraz ze wzrostem generacji urządzenia i jego możliwości, rośnie nasz apetyt i pobieramy większą ilość danych. Trzeba jednak zauważyć, że na pewno duży wpływ mają na to takie czynniki, jak rozwój serwisów do strumieniowania muzyki (darmowe Spotify na urządzeniach mobilnych, uruchomienie iTunes Radio), oraz większy rozmiar samych aplikacji.

Pobieranie/wysyłanie danych z urządzeń mobilnych

Inne ciekawe zestawienie przygotowane przez Which? pokazuje, ile tak naprawdę użytkowej przestrzeni otrzymujemy kupując smartphone’a o pojemności 16 GB. Wiadomo, że w praktyce ilość dostępnego miejsca jest mniejsza, z racji systemu operacyjnego i standardowych aplikacji. Pod tym względem najlepiej wypadają iPhone’y, a najgorzej Samsung Galaxy S4, którego właściciel dostaje do swojej dyspozycji zaledwie nieco ponad połowę całej przestrzeni.

Pojemność smartphone'ów

 

[source name=”9to5mac” url=http://9to5mac.com/2014/01/23/idevices-top-data-usage-charts-iphone-5s-downloading-41-percent-more-data-than-samsung-s4/]

To Top