Plotki

Niedługo będziemy robić zakupy w sklepach za pomocą konta w iTunes?

Płatności za pomocą iPhone'a

Według the Wall Street Journal, Apple planuje stworzyć system, który pozwoli użytkownikom płacić za zakup towarów w fizycznych sklepach, za pośrednictwem konta w iTunes, przy użyciu iPhone’a.

Podobno Eddy Cue (starszy wiceprezes ds. oprogramowania internetowego i usług), odpowiedzialny m.in. za iTunes Store, spotkał się z przedstawicielami innych firm z branży technologicznej, aby omówić możliwości wprowadzenia takiej usługi na rynek przez Apple.

Płatności mogłyby odbywać się podobnie jak w App Store, z tym że użytkownik miałby możliwość zeskanowania przedmiotu w sklepie, a następnie uregulowania płatności za pomocą urządzenia z iOS. Siódma wersja mobilnego systemu Apple wprowadziła już API pozwalające deweloperom wykorzystywać wbudowaną kamerę jako skaner kodów kreskowych, więc niewątpliwie Apple ma jakieś plany z tym związane i pewnie niedługo doczekamy się rozwinięcia tych funkcjonalności.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/01/24/apple-reportedly-planning-to-let-you-buy-physical-goods-through-your-itunes-account/]

To Top