Gry na iOS i OS X

Pomóżmy legendzie – ruszyła zbiórka na Franko 2

Franko 2: Revenge is Back - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Franko: The Crazy Revenge to dosyć oryginalna gra wyprodukowana przez Polaków. Wydana w 1994 roku bijatyka niezwykle oddawała realia polskich miast w latach 90-tych. Fabuła nie była tu w sumie najważniejsza, lecz sama grywalność – bicie mord skinom, karkom, dresom, punkom, karatekom czy nawet MO oraz ZOM-owcom sprawiało duuuużą frajdę, dzięki czemu gra do dzisiaj jest kultowa.

Dlatego teraz twórcy Franko: The Crazy Revenge planują wydać jej kontynuację i potrzebują Waszej pomocy! Obecnie jest zebrane 34% z założonych 34 500 zł, więc nie jest to dużo jak na taką grę, a do tego, w zamian za wsparcie projektu można zyskać sporo nagród (od podziękowań, po spotkanie z twórcami Franko 2).

Franko 2: Revenge is Back - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Wracając do tematu samej gry, Franko 2 będzie chodzoną bijatyką, a jej akcja będzie umieszczona 20 lat po wydarzeniach z oryginału. Dodatkowo, kontynuacja będzie oddawać klimat oryginału, wiec powrócą charakterystyczne miejsca dla poszczególnych miast, mniejsze poziomy umiejscowione w autobusie czy na stadionie, możliwość przemieszczania się pomiędzy poziomami takimi pojazdami jak kultowy Maluch, czy czarna Wołga. Dochodzi do tego też wiele usprawnień, które z oczywistych względów nie pojawiły się w pierwowzorze, takie jak możliwość zabrania przeciwnikowi broni, system osiągnięć i rankingów,, itd. Dodatkowo, twórcy zapowiadają, że w grze znajdziemy wiele odniesień do ostatnich wydarzeń w Polsce, choćby afera z „basenem narodowym”.

Franko 2: Revenge is Back - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Jednak okazuje się, że to nie wszystko! Dużą część zawartości zaprojektują właśnie wspierający projekt (od 30 zł wzwyż) – od nazwania przeciwnika, do ułożeniu dialogów, napisów na ścianach, grafitti, które zostaną oczywiście zamieszczone w grze.  Twórcy również oferują umieszczenie reklam w grze – w formie plakatów, szyldów czy nawet lokacji w grze.

Franko 2: Revenge is Back - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Wesprzeć projekt możecie pod tym adresem. Gra zostanie wydana na komputery PC (Windows/Linux) i Mac oraz na urządzenia z iOS i Androidem. Powstanie również wersja na Amigę. Do końca zbiórki pozostało w chwili pisania wiadomości 54 dni. 

[youtube id=”_8jgxpgrYpA”]

[itunes type=”preview”

[source type=”Źródło” name=”Wspieram.to” url=”https://wspieram.to/599-franko-2.html”]

To Top