Informacje i nowości

Tim Cook: innowacyjność jest mocno zakorzeniona w Apple

Tim Cook

Na przedostatniej konferencji finansowej w październiku, Tim Cook powiedział, że Apple planuje wprowadzić do sprzedaży zupełnie nowe kategorie produktów.

Podczas wczorajszego sprawozdania, kontynuował ten wątek mówiąc, że innowacyjność jest „głęboko zakorzeniona” w każdym w Apple i firma nie ma problemów z wymyślaniem nowych projektów.

Nie mamy żadnych problemów z wymyślaniem rzeczy, które chcemy robić. Musimy jednak skoncentrować się na bardzo niewielu, które zasługują na całą naszą energię. Zawsze tak robiliśmy i nadal będziemy tak robić.

Obecnie Apple z całą pewnością pracuje nad urządzeniami noszonymi na ciele. W tym przypadku szczególnie oczekiwany jest zegarek [iwatch]. Wiadomo też, że wcześniej Apple eksperymentowało z okularami, jednak ten projekt został ostatecznie porzucony, a Tim Cook wypowiadając się innym razem o Google Glass stwierdził, że takie urządzenie nie jest w pełni praktyczne i naturalne w użytkowaniu.

Oczywiście inną kategorią, którą rzekomo interesuje się Apple, jest jeszcze telewizja. Jednak według analityków telewizor Apple to temat nieco bardziej odległy w czasie i możemy się go spodziewać nie wcześniej niż w 2015 roku.

Podczas wczorajszej rozmowy Luca Maestri powiedziała także, że firma Apple mocno inwestuje w obszary, które mogą zapewnić powstanie nowych produktów i usług, a Pete Oppenheimer powiedział, że Apple „pokłada dużą wiarę w nowych produktach, które są w przygotowaniu”.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/01/27/apple-future-products-innovation/]

To Top