Informacje i nowości

Błąd w iOS 7.0.4 pozwala wyłączyć „Find my iPhone” bez podawania hasła

Find my iPhone

Bradley Williams opublikował na YouTube film, który pokazuje, jak wykorzystując błąd w iOS 7.0.4 można wyłączyć usługę Find my iPhone. Normalnie, próba wyłączenia usługi w Ustawieniach kończy się pojawieniem okienkiem, w którym musimy podać hasło do naszego konta w iCloud (Apple ID).

Okazuje się, że wystarczy wejść do Ustawień -> iCloud -> Konto i zamiast „wykropkowanego” hasła wpisać dowolny ciąg znaków. Następnie zatwierdzamy zmianę, a iPhone informuje nas o błędnym haśle. Wracamy do poprzedniego menu wybierając Anuluj i ponownie wchodzimy do ustawień Konta. Teraz usuwamy Opis (standardowo jest tam wpisane „iCloud”). Zatwierdzamy zmiany – tym razem nie pojawia się już komunikat o błędnym haśle. Wracamy do poprzedniego menu – Znajdź iPhone jest nieaktywne.

[youtube id=”QnPk4RRWjic”]

Jak informuje portal MacRumors, błędu nie udało się powtórzyć na iOS 7.1 (beta), co oznacza, że Apple świadomie/bądź nie, załatało problem w nadchodzącej aktualizacji systemu. Usługi nie można również w powyższy sposób wyłączyć na iPhone’ie 5S z aktywnym Touch ID.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/06/disable-find-my-iphone/]

To Top