Plotki

Apple przygotowuje się do masowej produkcji szkła szafirowego

Fabryka Apple w Mesa w Arizonie

GT Advanced – firma, która wraz (dla) Apple będzie obsługiwać nową fabrykę w Mesa w Arizonie, nabyło 518 systemów (pieców) do wytwarzania szkła szafirowego, a kolejne 420 maszyn zostało zamówionych. Firma zakupiła również wiele narzędzi do kontroli wytwarzanych produktów.

Według analityka Matta Margolisa, obecne wyposażenie fabryki pozwala na produkowanie od 103 do 116 milionów wyświetlaczy rocznie i dodatkowe 84 do 94 miliony, jeśli weźmiemy pod uwagę nowo-zamówione maszyny. Łącznie daje nam to liczbę około 200 milionów wyświetlaczy na rok. Jest to ilość, która powinna całkowicie sprostać zapotrzebowaniu na ekrany do iPhone’ów, bowiem w roku 2013, Apple sprzedało 150 milionów sztuk swoich smartphone’ów.

Początkowo nie było na 100% wiadomo, czy nowa fabryka będzie zajmować się produkcją szkła wykorzystywanego w ekranach, czy wyłącznie elementów na potrzeby Touch ID i osłony kamery. Specyfikacja GT Advanced dotycząca zamówienia „narzędzi kontrolnych” wprost wskazuje, że będą one wykorzystywane właśnie przy produkcji wyświetlaczy:

GT Advanced

Obniżenie kosztów produkcji i wytwarzania szafiru jest kluczem do przyspieszenia wprowadzenia go w nowych segmentach rynku, takich jak ekrany (dokładnie mowa o szkle, warstwie ochronnej – przyp. red.) smartphone’ów i urządzeń mobilnych. GT Advanced Technologies współpracuje z kluczowymi dostawcami technologii do optymalizacji procesów produkcji, aby obniżyć koszty szafirowych ekranów.

GT współpracuje z Intego GmbH, aby rozwijać serię automatycznych narzędzi do kontroli szafiru, które zwiększą wydajność i wysoką jakość materiału…

Biorąc pod uwagę patenty jakie otrzymało Apple oraz powyższe informacje, wszystko wskazuje, że iPhone 6, dzięki zastosowaniu nowej technologii, może okazać się wyjątkowo odporny na zarysowania (mały test można zobaczyć na poniższym filmie). Według wcześniejszych informacji, produkcja w fabryce ma rozpocząć się jeszcze w lutym.

[youtube id=”AJ1WWRKKelY”]

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/06/sapphire-production-future-iphones/]

To Top